TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanAntakya'daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı

Antakya’daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları sona erdi. Antakya’daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı.

Şu ana kadar yapılan çalışmalarda ağır hasar tespit edilen 599 yapıdan 309’nun acil olarak yıkılmasına karar verildi. Antakya, Cumhuriyet Mahallesi’nde yalnızca 2 bina hasar almadı. O binalardan biri havadan görüntülendi.

Hatay’da ilçeler ve mahalleler Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından mimar ve mühendislerden oluşan görevliler hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Antakya’nın Cumhuriyet Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları sona erdi. Ekipler, bina ve iş yerlerine girip hem içeride hem de bodrum katlarında gerekli kontrolleri gerçekleştiriyor ve kontrol ettikleri yerleri fotoğraflayarak bakanlığın sistemine yüklüyor.

Antakya'daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı
Antakya’daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı

Cumhuriyet Mahallesi’nde sona eren yapılan çalışmalarda 309 yapı için acil yıkım kararı verildi. 140 bina için ise ağır hasar belirlenirken, bunlardan 74’ü için orta hasar kararı verildi. 55 bina az hasar alırken Cumhuriyet Mahallesi’nde yalnızca 2 bina hasar almadı. Hasar almayan binalardan biri Çelik Apartmanı. 11 yıl önce Selma Çelik tarafından özel mühendisler tarafından yaptırıldığı belirtilen apartman havadan da görüntülendi.

Hatay'ın antakya ilçesine bağlı cumhuriyet mahallesi'nde hasar tespit çalışmaları sona erdi. Antakya'daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı.
Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde hasar tespit çalışmaları sona erdi. Antakya’daki bu mahallede sadece iki bina hasar almadı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler