TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamSason'dan deprem bölgelerine odun gönderiliyor

Sason’dan deprem bölgelerine odun gönderiliyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerdeki ısınma ihtiyacı için Sason’dan deprem bölgelerine odun gönderiliyor.

İlçede bazı kişiler kendi odunlarını bağışlarken, bazıları da balta ve testereyle toplanan odunların kesilip istiflenerek bölgelere gönderilmesine yardımcı oldu.

Kahramanmaraş’ta Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen ve arama-kurtarma ile enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü bölgelerde, özellikle gece saatlerinde sıcaklığın eksiye düşmesiyle oluşan ısınma ihtiyacı için, Batman’ın Sason ilçesinde, Kaymakamlık koordinesinde, odun gönderilmeye başlandı. Sasonlular, Yunus Emre İlkokulu bahçesindeki alanda, testere ve balta alıp gönüllü olarak odunların hazırlanıp istiflenip bölgelere gönderilmesine yardımcı oldu. Bazı kişiler de kendilerine ait odunları bağışladı.

Sason'dan deprem bölgelerine odun gönderiliyor
Sason’dan deprem bölgelerine odun gönderiliyor

8 TIR ODUN GÖNDERİLDİ

Çalışmalarla bugüne kadar her biri 25 ton odun yüklü 8 TIR, yardım bölgelerine gönderildi. İlçeden sobalık odunun yanı sıra hayvanlar için kuru saman, kişisel temizlik ve hijyen malzemeleri de hazırlanıp araçlarla gönderiliyor. Çalışmalara gönüllü katılan Mehmet Can Yıldırım, “Biz Sason halkı olarak elimizden ne gelirse hazırız. Çünkü oradakilerin hepsi anamız, babamız, bacımızdır. Çadırın altındakiler hepsi bizim canımız, kardeşimiz, ailemizdir.

Bizim elimizden şimdi bu geliyor, bunu yapıyoruz. Onlar bu kışı bitirene kadarda desteğe devam edeceğiz. Adam başı bir odun, bir çırpı, bir tuğla da olsa herkes elinden ne gelirse yapacak” diye konuştu. Kendisine ait gereçlerle çalışan gönüllülerden Abdulkerim Bağatur ise “Şu anda Allah rızası için millet depremzedeler için odun kırıyor. Hayırlı iş için buradayız. Yarın bizim başımıza da gelebilir. Eğer biz bugün depremzedelere yarım etmezsek yarın öbür gün bizim başımıza gelirse kimse bize yardım etmez” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler