TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali başlıyor

5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali başlıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çankaya Belediyesinin ev sahipliğinde 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali 4 Haziran’da başlıyor. Çocuklar için film gösterimlerinin yapılacağı festivalde, minik öğrencilerin çektiği filmler de izleyici ile buluşacak ve ödüllendirilecek.

10 Haziran’a kadar sürecek festivalde 30’dan fazla film çocuklarla buluşacak.

Çankaya Belediyesinden öğrencilere erken karne hediyesi geliyor. Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali 4 Haziran’da başlıyor. 10 Haziran’a kadar sürecek festivalde 30’dan fazla film çocuklarla buluşacak. Paneller, sergiler, atölyeler ve konserlere süslenecek festivalde, minik öğrencilerin çektiği filmler de izleyici ile buluşacak ve ödüllendirilecek.

2017’den bu yana her yıl Çankaya Belediyesinin desteğiyle hayata geçen festival, 4 Haziran’da Konur Sokak’ta Fame Dans Gösterisi ve Şubadap Çocuk Konseri ile başlayacak. Film gösterimlerinin yanı sıra 5 Haziran’dan itibaren, çocuklara yönelik sanat ve oyun atölyelerinin düzenleneceği festivalde, atölyelere Bademlidere Çankaya Evi ev sahipliği yapacak. 9 Haziran’da Mülkiyeliler Birliğin’de gerçekleşecek Çocuk Hakları Paneli ile devam edecek festivalde Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi fuaye alanında açılacak Uzun Çoraplı Pippi Sergisi de 10 Haziran’a kadar minik sanatseverlerle buluşacak.

5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali başlıyor
5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali başlıyor

Festivali takip edecek Ankaralılar etkinlik takvimi ile ilgili tüm bilgileri 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali’nin sosyal medya hesaplarından ve cocuksineması.com adresinden öğrenebilirler. 

“BİZ EN ÇOK ÇOCUKLARIN BELEDİYESİYİZ”

Çankaya Belediyesinin her yıl yaz aylarında çocuklar için birbirinden güzel etkinlik, festival ve şenliklere imza attığını hatırlatan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Her zaman söylüyoruz; kreşlerimiz, müzik atölyelerimiz, Çankaya Evlerimiz, 23 Nisan Çocuk Evimiz, bebek kütüphanemizle biz en çok çocukların belediyesiyiz. Bu yıl da Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali’ne ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Tamamı ücretsiz olarak gerçekleşen tüm etkinliklere karne ve sınav heyecanı yaklaşan öğrencilerimizi davet ediyorum” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler