TRY - Türk Lirası
EUR
17,9695
USD
18,5436
GBP
20,1098
CNY
2,5954
24.3 C
Ankara
26.9 C
İstanbul
29.6 C
İzmir
29 Eylül 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİsrail'den İran'a gizli belgeleri çaldığı iddiası

İsrail’den İran’a gizli belgeleri çaldığı iddiası

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, bugün yaptığı videolu açıklamayla, İran’a gizli belgeleri çaldığını ve bu belgeleri nükleer soruşturmalardan kaçınmak için kullandığını ileri sürdü.

ABD merkezli medya kuruluşu Wall Street Journal, Çarşamba günü yayınladığı haberinde, İran’ın 20 yıl önce gizli IAEA belgelerine eriştiği ve bu belgelerdeki bilgileri kullanarak İran’ın geçmişteki nükleer silah çalışmalarını örtbas etmek için kullandığını belirtmişti. İsrail Başbakanı Naftali Bennett, bugün yaptığı videolu açıklamayla konuya değinerek bir dizi belge gösterdi. Bennett, bu belgelerin Farsça yazılmış olduğunu ve İran İstihbarat Bakanlığı tarafından ‘gizli’ olarak damgalandığını ileri sürdü.

Israilden irana gizli belgeleri caldigi iddiasi 1 - dış haberler - haberton
İsrail’den i̇ran’a gizli belgeleri çaldığı iddiası

NOTU, İRAN ESKİ SAVUNMA BAKANI FAKHRİZADEH’İN YAZDIĞINI İLERİ SÜRDÜ

Söz konusu belgelerin İsrail tarafından birkaç yıl önce ele geçirildiğini ve bazı belgeler üzerinde üst düzey İranlı yetkililerinin el yazısı notlar olduğunu belirten Bennett, bu notların daha önceki Savunma Bakanı Fakhrizadeh’e ait olduğunu öne sürdü. Bennett belge üzerindeki notta “Er ya da geç, onlar (IAEA) bize soracak ve onlara (göstermek için) kapsamlı bir göstermelik hikâyeye ihtiyacımız olacak” yazdığını ileri sürdü.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler