TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerÖzel Haber2022 yılında insanlığı neler bekliyor?

  2022 yılında insanlığı neler bekliyor?

  Avatar of seçil öcal
  Seçil Öcalhttps://haberton.com
  Seçil Öcal - 15 Haziran 1990 Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Gazetecilik mezunu, Hayali olan mesleği yapıyor - Haberton Muhabiri

  Haftanın Öne Çıkanları

  Nümerolog Nuşin Seda Çimitay Haberton’a yaptığı açıklamalarda “2022 yılında insanlığı neler bekliyor?” sorusunu ele aldı.

  Nümerolog Nuşin Seda Çimitay yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin 9 yılında olacağını belirterek ” 9 rakamı. Bu, büyük değişimlerin yılıdır. Bencillik ve aşırı hırsa yer yoktur, aksi takdirde bu durum Türkiye’nin kendini, içinden çıkmakta zorlanacağı durumlara itmesine yol açabilir.” dedi.

  Nuşin Seda Çimitay Numeroloji ile tanışmasını anlatırken ruhsal ve fiziksel eğitime her zaman ilgi duyduğuna değinerek nuroloji ile tanışmasını şu sözlerle anlattı:

  “Uzun yıllar pilates yaptım ve eğitimini aldım. Şu anda da Ademer Eğitim Kurumları’nda pilates eğitimi vermeye devam ediyorum.

  Bu süreçte kendimi nefes koçluğu alanında geliştirmek üzere arayışa geçtiğimde Canan Hoca ile karşılaştım ve nefes koçluğu eğitimlerimiz sırasında da numerolojiyle tanışma fırsatını yakaladım.
  Hocam Şaduman Canan Karakol aynı zamanda numeroloji ilminde de önemli bir isimdi ve eğitim veriyordu. Bu sayede de numeroloji eğitimlerine de başlamış oldum.
  Bu müthiş kadını tanımak benim için büyük bir şans oldu.

  Bilgisine ve kalbine her zaman güvendiğim Canan Hocam hayatımın rehberi olmakla kalmadı, aynı zamanda benim için iş hayatında da bir yol arkadaşı oldu. Yakın zamanda da kendisiyle birlikte bir merkez açarak yolumuza; insanları şifalandırmaya, kendilerini daha iyi hissettirmeye, yardım etmeye, destek olmaya çalışarak devam etmeye niyet ettik.”

  NUMEROLOJİ NEDİR?

  Nikola Tesla’nın “Evrenin Gizemini Anlamak İstiyorsanız Enerji, Frekans Ve Titreşim Yasalarıyla Düşünün” sözüne atıf yapan Çimitay numerolojiye ilişkin olarak şu ayrıntıları paylaştı:

  Kendi rakamlarınızı bilmek, hayatınızdaki düzensizlikleri çözmede, hayatınıza istediğiniz şekilde yön vermede ve hayatınızın ritmini yakalamada size rehberlik edecektir. Bu nedenle, hayatınızdaki karmaşıklık ve düzensizliklerden kurtulmanın yolu da, şansı, bolluğu, bereketi bulmanın yolu da ritminizi keşfetmekten geçer. Böylelikle hayatınıza bir düzen getirmek, istediklerinize ulaşmak ve hayatınızı kolaylaştırmak mümkün hale gelir. Bu eğitimle yaşayacağınız keşif, dünyayı algılamanızın, kendinizi dünyaya anlatmanızın ve istediğiniz hayatı yaşamanızın anahtarı, anlamıdır. Bu keşif, dünyayı ve evreni anlamanın, kendini dünyaya ve insanlara anlatmanın en iyi yoludur. Bu keşif; sayı, harf ve sözün ritmi ile dünya ve insanlarla ilişkinize dair yaşamsal derslerinizin alınmasıdır.

  Adınız; sizin yaşadığınız, yaşayacağınız pek çok şeyin hatta şansınızın ve şanssızlığınızın kaynağı olabilir. Çünkü adınızı oluşturan rakamlar sizin titreşiminizdir ve bu titreşim yüzyıllık bir bilimin parçasıdır. Bu bilim Numeroloji‘dir.

  “Dünya 4 yılındaydı ki her 4 yılında bu tür salgınlar ve ölümler görünüyor ne yazık ki, Çin ülke olarak 6 yılının enerjisindeydi sanırım buradan ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.”

  NUMEROLOJİNİN EBCED İLE İLİŞKİSİ NEDİR?

  Çimitay; Numerolojinin İslam’da yer alan ebced ile ilişkisinin şu sözlerle anlatıyor:

  “İnsan kendini bilmeye başladığından beri geleceğini merak etmiştir. Sümer tabletlerinden başlayarak harf rakam ilişkilerini bunların şifrelenmesini ve şifreleri uygun şekilde çözüp okuyarak geleceği dair bilgilenme isteğini görüyoruz. Bu kimi inanışlarda kabala, kaballah, ebcet ve son olarak nümeroloji adıyla ilimleşerek bu zamana kadar gelmiştir. Ebced kelimesi Arap alfabesinin eski diziminden esinlenilerek ilk dört harfinin okunuşlarıyla tasarlanmıştır. Ebced rakamları denilen alfabetik bir sayı sistemini kullanan, kelime ya da cümlelerin sayısal değerini hesaplayan bu sonuçlardan anlamlar ve yorumlamalar çıkartan işleme de ebced hesabı denmektedir. Günümüz nümerolojisi latin harflerini baz alarak şekillendirilmiştir.”

  NUMEROLOJİYE GÖRE 2022 YILINDA TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR?

  Türkiye’nin 2022 yılında 9 yılında olacağını söyleyen Çimitay şöyle konuştu:

  9 rakamı. Bu, büyük değişimlerin yılıdır.
  Bencillik ve aşırı hırsa yer yoktur, aksi takdirde bu durum Türkiye’nin kendini, içinden çıkmakta zorlanacağı durumlara itmesine yol açabilir.

  • Bu titreşim Sevgi ve Kardeşlik demektedir.
  • Bu bir dönemin sonunu simgeler.
  • Nefret ve acı dolu duyguları bir çuvala konup sıkıca bağlanarak denize atılmalıdır.
  • Tatmin vermeyen ilişkiler sona erdirilmelidir.
  • Her yönüyle genel bir arınma yılıdır.
  • Bu bir dostluk yılıdır.

  Sevgi, hoşgörü, anlayış , “yaşa ve yaşat” yılıdır. 9’da pek çok şey “yok” olur.

  Evren büyümeye devam eder. Eskinin, işlevini tamamlamış ve zaman aşımına uğramış olanın, 9 titreşimi yılında dünyada yeri yoktur. Bu vakte kadar dışlanmış, hor görülmüş yok sayılmış ne, kim ya da durum varsa hesaplaşılmalı gerekirse özür dilenmelidir. Ruhsal olarak ve fiziksel olarak arınma fark etme yılıdır. Bu yıl iyi değerlendirilir ve hatalar telafi edilmeye çalışılırsa bir sonraki yıl yani 2023 tüm görkemiyle gelecektir hatta takip eden dokuz yıl oldukça iyi geçecektir aksi hali düşünmek bile istemem”

  ” 2033’de Türkiye 9, Dünya 6 rakamının evrensel enerjisinin etkisine giriyor”

  ” İç ekonominin pozitif ilerlemesi “

  Çimitay Numerolojide herkesin kişisel yılı, ayı ve günü olduğunu belirterek şunları kaydetti:

  En basit hesapla bunu öğrenmek ve buna göre davranmak herkese iyi gelecektir. Ancak genel olarak bakarsak 2033’de Türkiye, 9 Dünya 6 rakamının evrensel enerjisinin etkisine giriyor. Türkiye için genel olarak bahsettik biraz da dünya ve 6 enerjisinden çok genel olarak bahsedeyim.

  • Uyarlamalar ve uyum yıllarıdır 6. yıl.
  • Uluslararası sorumlulukların gözetilmesi.
  • İyileştirilmiş sağlık koşulları.
  • Eğitimde gelişme.
  • İç ekonominin pozitif ilerlemesi.
  • Evlendirme daireleri genellikle 6 Yılında artan başvurularla baş edebilmek için ya çalışanlarının sayısını artırmalı ya da fazla mesai yapmalıdır. Evlilik bu yıllarda çok revaçta olur.
  • Uzun süren sıkı çalışmadan sonra dünya durulmayı istemektedir.
  • Genel uyum en üst derecede önem kazanır.

  Eğer 5 yılında sorunlar içinden çıkılmaz bir hal almışsa 6’da savaşların gündeme gelmesi olasıdır.

  • Estetik dokunuşlar, tadilatlar, sağlık konularında çözüm oluşturmak için iyi yıllardır.
  • Yerel anlamda ise en küçük yerleşim yerlerinin gelişmesi, sivil toplum örgütlerinin büyümesi ve çoğalması söz konusu olabilir.
  • Evler yeniden dekore edilir.
  • Rahatlık ve gelişme ön plana çıkar.
  • Çekirdek aileden, en büyük aileye kadar bir denge, iyileşme hali yaşanabilir.
  • Her rakamın ayrı bir özelliği vardır.

  Örneğin siz 1 yılınızdaysanız ve 9 yılında gibi davranıyorsanız çok zorlanabilirsiniz. Rakamların üzerinizdeki etkisini bilir ve ona göre davranırsanız hayatınız oldukça kolaylaşır. Örneğin: 9 gününde ya da yılında hamle yapmak iyi değilken 1 gününde de beklemek iyi gelmeyebilir.

  2022’de neler bekliyor?

  “2022 genel olarak bugüne kadar çözemediğimiz ne kadar durum, olay duygu varsa yüzleşmemize sebep olabileceğinden kendimizin buna uygun davranması gerekebilir.” diyen Çimitay covid ile ilgili ayrıntılara da değinerek şöyle konuştu:

  Bahçenizdeki ayrıksı otlarını ayıklama konusunda daha hassas ve dikkatli olmalısınız çünkü temiz bir bahçeye yaptığınız dikimler gelişecektir. Ayrıca dünya genelinde Covid tehdidi azalıyor gibi görünse de benim önerim yine de çok dikkatli davranılmasıdır. 6 yıllarında hastalıkların görülme ihtimali yüksektir örneğin Covid virüsü dünyaya yayıldığında Dünya 4 yılındaydı ki her 4 yılında bu tür salgınlar ve ölümler görünüyor ne yazık ki, Çin ülke olarak 6 yılının enerjisindeydi sanırım buradan ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

  Nümerolojide her rakamın ayrı bir anlamı vardır hem olumlu hem olumsuz olarak ve her günün her ayın her yılın hesabı ayrı yapılır. Bu hesaplama sonrasında seyahate çıkacağınız yeni bir ev alacağınız hatta evlilik yapacağınız gün ay ve yılı bile hesaplayabilirsiniz o nedenle uğurlu şanslı diye rakamları ayırmak tam mümkün olmasa da sizin enerjinizle sistemin enerjisini dengeleyip ona göre davrandığınız günler işleriniz daha kolay akabilir. Örneğin kişisel gününüz 6 olduğunda seyahat planlamayın diye öneririz yapılabilir mi yapılır ancak zorluklar olabilir çantalar kaybolabilir v.s. oysa aynı seyahati bir gün önce planlarsanız her iş çok kolay hızlı ve yüksek enerjili ilerleyebilir.

  ” Ve yine çocuklar doğum tarihlerini sezaryen tarihi alınmasına rağmen kendileri belirlerler.”

  BEBEKLERE İSİM VERİRKEN NELERE DİKAKT EDİLMELİ?

  Numerolog Çimitay bebeklere isim verilirken numeroloji ilminden yararlanmanın çok derinlikli bir konu olduğuna dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

  Bu o kadar detaylı bir konu ki. tarihe göre doğum planlamanın ve çocuklara hesaplayarak isim vermenin mutlaka yararı vardır. Ancak şunu söylemeliyim ki her çocuk ismini anne babasına vahy eder yani doğmadan çocukların ismi bellidir anne baba duyabilirse eğer. Ve yine çocuklar doğum tarihlerini sezaryen tarihi alınmasına rağmen kendileri belirlerler. O nedenle bu hesapları yapmakta bir sakınca yoktur hele de bilgi ile yapılıyorsa ancak doğan çocukların da kendi hesapları vardır bunu da hatırlatayım.

  Örnekle gidelim, isimlerinin baş harfi mesela “M” olanlar genellikle zorlu bir hayat seçmiş olarak gelirler ancak akademik kariyer yapmada öğrenmede de çok iyidirler. İşte tüm olumlu ve olumsuz durumlar çok iyi bilinip hesaplanarak ve tabi ki kalbin sesi de dinlenerek karar vermek gerekir benim önerim bu konuda uzman bir nümerologdan yardım alınmasıdır çocuk doğumlarında isim değişikliklerinde ya da isim eklemek isteyenlerde rakamların desteğini almak çok önemlidir.

  2022 rakamının enerjisini bilip onunla uyum içinde olanlara kolaylık ve şans getirirken enerjinin tersine hareket etmek isteyenlere biraz şanssızlık ve zorluk getirecektir.

  KİŞİSEL YILINIZIN HESAPLANMASI

  Kişisel yılın hesaplamasından önce mutlaka evrensel yılın hesaplanması gerektiğine dikkat çeken Çimitay sözlerini şöyle sürdürdü:

  Herkesin kişisel bir titreşimi olurken evren de titrer sizin ve evrenin titreşimi uyumlu olduğunda hızlı yol alırsınız. Evrenin titreşimini bilinmeli ve ona uygun davranılmalı.
  Evrensel titreşim nasıl olursa olsun eğer sizin kişisel yılınızla uyumlu değilse sizi olumlu etkileyemeyebilir. Ya da evrensel yılın öne sürdüğü dikkat edilmesi gereken konuları siz, kişisel yılınızın titreşimiyle faydaya çevirebilirsiniz.

  2020 ‘de olduğu gibi Evrensel titreşim, “çalışma ve sınırlamalar” derken sizin Kişisel Yılınız seyahat diyorsa, bu sizin de komşunuz gibi davranmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez, fırsatlarınızın dükkânınız ya da çalışma masanızdan uzakta olduğunu gösterir; size daha fazla özgürlük verilmiş demektir, çünkü yılınız size “Hareket Etmeye Devam Et” demektedir. Çalışmanız yine gerekmektedir ama bu 4’ün keskin köşeleri ile belirlenmiş değildir.

  KİŞİSEL YILINI KENDİN HESAPLAYABİLİRSİN

  Nuşin Seda Çimitay kişisel yılın hesaplanmasına ilişkin şunları aktardı:

  Önce Evrensel Yıl sayısını bulun. Evrensel Yılı bilmeden kendinizinkini bulamazsınız.
  Kişisel Yılınız; Evrensel yıl (içinde bulunduğunuz yıla göre) artı doğum ay ve gününüzdür.
  Örneğin: 12.08.1995 doğumluysanız. 2021 de sizin kişisel yılınız ‘7’ dir.
  1+2+8+ 5(2021 in Evrensel Yıl Sayısı)= 16 =1+6=7 olacaktır.
  Bu bilgilerden sonra kişisel yılların genel olarak enerjilerinden söz ederek bitireyim.

  2022 yilinda insanligi neler bekliyor - özel haber - haberton
  ” Yapmayı amaçladığınız değişikliklere alan açın. Yeni planlar hazırlayın ya da mevcut durumunuza bir şeyler ekleyin”

  1 YILI

  Kendinizi her yönden bireyselleştirin. Kendi ideal ve amaçlarınıza sıkıca sarılın. Bağımsız olun ve kendi kendinizi dinleyin. Önce haklı olduğunuzdan emin olun. Hiç kimseyle ya da hiçbir şeyle ilgilenmeden yolunuza devam edin. İçinizdeki sesi dinlemeye açık olun. Yapmayı amaçladığınız değişikliklere alan açın. Yeni planlar hazırlayın ya da mevcut durumunuza bir şeyler ekleyin. Bir dönüş noktasındasınız; Bu sizin, son dokuz yıldır beklediğiniz fırsat. Gücünüzün doruğundasınız. Bu yıl yaptıklarınız önünüzdeki 9 yılı etkileyecek ve attığınız doğru adımlarla bu 9 yıl sonunda siz olmak istediğiniz kişi ve yerde olacaksınız.

  2 YILI

  Bu yıl 1’ de diktiğiniz tohumlar büyüyecektir. Eğer sessiz ve kabullenici olursanız her şey size daha kolay gelecektir. Biriktirmeye hazır olun. Açık fikirli olun. Sizi en çok ilgilendiren konuları belirleyin ve bu konuda her şeyi çalışın ve her tür bilgiyi edinin. Yalnızlıktan ziyade ortaklı çalışmalar yapın. Sevgiliniz ya da eşinizle ilişkinize salğlıklı bir alan açabilirsiniz. Mutlaka hedeflerinizi belirleyin ve belirlediğiniz hedeflere doğru ilerleyin.

  3 YILI

  Bu eski dostlukları geliştirme ve yenilerini kurmak için uygun bir yıldır. Eğlenmek için planlar yapabilir keyifli organizasyon tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Enerjiniz genellikle yıl boyu yüksek olacağından ışığınızı etrafınıza bol bol saçabilirsiniz. İşlerinizi yarım bırakmamaya özen gösterin bir işi bitirmeden diğerine başlamayın. Genellikle neşeli ve olumlu enerjiler karşınıza çıkar bunları doğru değerlendirmelisiniz.
  Muhteşem bir sanat ışığı içinde olacağınızdan, her türlü sanatsal etkinliği planlamak, yapmak ve başlamak için çok uygun bir enerjidesiniz demektir. İlhamınız çok olacağından başkalarına da ilham vermeye çalışmalısınız.

  4 YILI

  Bol bol çalışma yılınızdır. Eğer kendinizi fazlaca bırakmış, tembel ve uyuşuk haldeyseniz sağlık konularında problemleriniz olabilir. Bu yıl boş vakitlerden değil çalışma saatlerinden mutlu olma yılınız.

  Bu yıl pek çok konuyu pratik olarak çözebilirsiniz. Pratiklikle kısa yolları kolaycı bir yaklaşımı da dengelemek gerekir hatırlamalısınız.

  Eskiden yaptığınız ve size fayda getirmeyen ne varsa gözden geçirebilirsiniz çünkü bu yıl ders alınmayan hatalar tekrar kendilerini hatırlatabilirler. Olanı görüp, hatalarınızdan ders çıkarmaya ve tamamen bitirerek bu sınavı geçmeye gayret edin. Zayıf taraflarınızı güçlendirin.
  Sağlığınıza çok dikkat edin, kontrollerinizi atlamadan yaptırın.
  Eğitimle ilgili yarım kalanları tamamlayabilir, yeni eğitimler alabilirsiniz.

  5 YILI

  Bu yıl kendinizi, gezmek, seyahat etmek konusunda çok özgür hissedebilirsiniz. Bu yıl bir yerelere gitmek, eğlenceli seyahetler planlamak ve tadını çıkarmak için oldukça uygundur.
  Bu yıl şanslarınızı ve fırsatlarınızı alışılmışın dışına çıktığınızda bulacaksınız.
  Eski şeylerin pek çoğundan kurtulun ve yenileri için yer açın. Yeni koşulları, kültürleri, yerleri ve insanları hoşgörüyle karşılayın.
  Bu yıl sizin için her açıdan ilerleme yılıdır.
  Bu yıl yapacaklarınızı başka açılardan görme, işlerinizi çokça tanıtma yılıdır. Değişikliklerden huzursuz olmayın, tam tersi hepsini açık bir enerjiyle karşılayın, yeni şeyler öğrenmeye çalışın.
  Yurtdışı planlamaları yapabilir dil öğrenebilirsiniz. Dağınık enerjinize de dikkat etmeli, öfkeli hallerinizi mutlaka dengelemelisiniz. “Değişmeyen tek şey değişimdir” sözünü daima hatırlayın.

  6 YILI

  Bu yıl içinde çok fazla sorumluluklarınız olacaktır. Şimdiye kadar almanız gerektiği halde almadığınız sorumluluklarınız varsa onlar da sınav olarak karşınıza çıkabilir.
  6 yılları aile yılıdır, çok fazla kişisel olmayı planlamayın, ailenize ve aileniz gibi gördüklerinize zaman ayırın, destek olun.
  Sık sık düzenlemeler yapmanız, ve yeteneklerinizi ihtiyaç duyanlarla paylaşmanız gerekebilir.
  Aile içinde çözüm bekleyen konuları çözmek anlaşmazlıkları düzeltmek için oldukça uygun bir yıl.
  Üzerinize aldığınız işleri bitirin. İstediğiniz bir konu varsa o konuda uzmanlaşmak, yarım kalan tez, doktara gibi uzmanlık gerektiren eğitimleri tamamlamak ya da başlamak için de oldukça uygun bir yıldasınız.

  Estetik müdahaleler, bir süredir bekleyen operasyonlarınız özelikle burun oerasyonları için oldukça destekleyici enerjileri olan bir yıl.
  6 Yılları evlenmek için de oldukça uygun bir yıldır. Söz, nişan, evlilik gibi sosyal etkinlikleri gerçekleştirmek, programlamak için en uygun yıllardan birindesiniz.

  7 YILI

  Bu yıl sakin kalmak gereken, ektiklerinizin beslenmesine çalışacağınız adeta kuluçka yılıdır.
  Sosyal aktiviteler, kalabalıklar içinde zaman geçirmek için pek uygun değildir. Hatta bu yıl sıkça sahil kasabasına yerleşme isteğiniz gelebilir bu bilgiyle bunun bu yıla ait bir enerji olduğunu düşünerek nihai kararı gelecek yıl vermeniz uygun olur.
  Yalnız zamanlar geçirmeye hazır olun ve bundan da mutsuzluk duymayın, kendinizle yüzleşin. Yaptıklarınız yapamadıklarınız, gerçekten istekleriniz ve istemedikleriniz hepsi için çok güzel fark etmeler yaşayabilirsiniz.

  Geçmişe takılıp kalmamaya dikkat edin, onu gözden geçirerek olması gereken yere kaldırın. İş ile ilgili konularda her şeyin olduğu gibi kalmasına izin verin.
  7 yılları, genişleme ve değişim için uygun değildir. Sadece fikir yürütme ve kusursuzlaşma kendimizi değerlendirme ve dönüştürme yılıdır.
  Analitik düşüme yeteneğinizi en iyi kullandığınız yıldasınız hem analitik tarafınızı hem de ruhsal zenginliğinizi en iyi şekilde çalıştırabilirsiniz.
  Yapacağınız işleri derinlemesine tahlil edin, dengeli bir enerjiyle kararlar verin. Bu yıl para enerjisi de oldukça güçlü çalışır iyi kazançlar elde edilebilir.

  8 YILI

  Bu sizin kişisel yıllarınız içinde en güçlü olduğunuz yıldır.
  Geçen yıl üzerine bolca düşündüğünüz, eksiklerinizi fark ettiğiniz ve dönüştürdüğünüz tüm konularla ilgili, attığınız adımları büyütmenin ve çokça para kazanmanın yılıdır.
  Bu yıl bol bol faaliyet halinde olun. Plan yapın, karar verin, organize edin ve harekete geçin.
  Yaptığınız işlerde adil ve kararlı olun.
  Büyük işleri doğru değerlendirerek kolayca yapabileceğiniz bir yıldır.

  9 YILI

  Sakin kalacağımız yıllardan biri daha. Bu, bahçeyi istenmeyen otlardan ayıklama yılıdır: Evde, işte ya da kişisel ilişkilerde bunu başarmanız gerekmektedir.
  Bazen 9 yıları çok zorlayarak geçebilir eğer dönüşüme direniyorsanız. Kendinizle yüzleşemiyorsanız, dönüştürmeniz gereken alt inançlarınızı ve düşünce yapınızı değiştiremiyorsanız sizi zorlayan bir yıl olacaktır. Tüm bunların değişmesi ve dönüşmesi ve sizin daha iyi olmanız için.
  Değiştirmeniz gerektiği halde değiştirmediğiniz ne varsa ilerlemenizin önünde büyük bir engel olarak kalacaktır ve sonraki dokuz yılı etkileyecektir.
  Uzun, süredir ertelenen işler bu yıl bitirilmeli, bütün borçlar imkan dahilinde kapatılmalıdır.
  Bu yıl sevgide, hoşgörüde evrenselliğe önem vermelisiniz.
  Hazırlık ve tamamlanma için tam bir yılınız var bu nedenle sizi geciktiren, durduran, engelleyen tüm enerjilerinizden kurtulmanız gerekir.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler