TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
15.1 C
Ankara
16.8 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
16 Ekim 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriYurtiçi Kargo otomasyon merkezinin açılışını yaptı

  Yurtiçi Kargo otomasyon merkezinin açılışını yaptı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yurtiçi Kargo, saatte 30 bin kargonun işlenerek araçlara yüklenebileceği otomasyon sistemine sahip transfer merkezinin açılışını yaptı.

  Yurtiçi Kargo’nun İstanbul Esenyurt’ta açılan yeni transfer merkezi; Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Arıkan, Arıkanlı Holding Genel Koordinatörü Hakan Subaşı ve Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol’un katıldığı törenin ardından hizmete sunuldu.

  Pandemi döneminde Türkiye’nin 81 ilinde birim ve personel sayısını artırarak binden fazla birim ve 18 binden fazla personel sayısına ulaşan Yurtiçi Kargo, saatte 30 bin kargonun işlenerek araçlara yüklenebileceği otomasyon sistemine sahip transfer merkezinin açılışını yaptı. Kargo sektöründe son dönemde yaşanan talep artışı ile yatırımlarına hız verdiğini açıklayan şirket, operasyonel gücünü artıracak bir yatırıma imza attığını duyurdu.

  Şirketten yapılan konuya ilişkin açıklamada, “Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise sayılı merkezlerinden biri olan otomasyon sistemine sahip transfer merkezini hizmete sundu. Sektörde hizmet veren transfer merkezlerinin saatlik kapasitelerinin 3 katı kapasite ile çalışacak olan merkezde bir gün için bir milyona yakın kargo işlenerek araçlara dağıtılabilecek” denildi.

  Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Arıkan, açılışta yaptığı konuşmada pandemi döneminde özveri ile çalışmalarını sürdüren Yurtiçi Kargo çalışanlarına teşekkürlerini sunarak; “Bugün burada saatlik işleme kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük aktarma merkezinin açılışını gerçekleştireceğimiz için hem mutlu hem de gururluyum. Çünkü bu yatırımların kapasite artışının yanı sıra bizi hızlandıracağını, hızın da müşteri memnuniyetini artıracağını biliyorum. Bizim başarımızın sırrı, operasyonumuzu müşteri memnuniyeti ile artırmakta saklı bunu asla unutmayın” dedi.

  Yurtici kargo otomasyon merkezinin acilisini yapti 5003 dhaphoto1 - teknoloji haberleri - haberton
  YURTICI KARGO, SAATTE 30 BIN KARGONUN ISLENEREK ARACLARA YUKLENEBILECEGI OTOMASYON SISTEMINE SAHIP TRANSFER MERKEZININ ACILISINI YAPTI (ISTANBUL DHA).

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler