TRY - Türk Lirası
EUR
17,7979
USD
18,4100
GBP
19,8711
CNY
2,5826
9.6 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
14 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarYolculuk içinde yolculuk

Yolculuk içinde yolculuk

Şeyda Yüksel
Şeyda Yükselhttps://haberton.com/
Şeyda Yüksel, 1994 doğumlu. İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları yönetimi okudu . 4 sene icra departmanında icra sorumlusu olarak çalıştı. Bursa'da ağır ceza ve asliye cezada devam etti.

Haftanın Öne Çıkanları

Bir yol hikayesi yazmak istedim. Hem de bunu bir yolculuk sırasında yazmak daha çok keyif verici. Yolculuk içinde yolculuk.

Zaman ayır kendine her şeyini, herkesi ertelemeye bak ve müzik listeni asla unutma. İşte şimdi hazırsın… Uzun yol seç ister araban ile istersen de otobüs ile. Fakat şahsi fikrim otobüsten yana. Çünkü cam kenarından bir biletin olsun hazır olan listenden aç bir müzik ve kapat gözlerini. İşte her şey hazır.

Şuan sadece bir düşün. Kaç yaşındasın? Neredesin? Hayatta hangi aşamaya geldin? İstediğin her hayali gerçekleştirdi mi yoksa hayat mücadelene devam mı. Eğer her şey yolundaysa -ki bu senin için çok güzel bir şey – mutluluğun tadını çıkar yine de gözden geçir her şeyi buralara gelene kadar neler yaşadın bir bak arkana emin ol sana o kadar güzel gelecek ki.

Anlık bir gülümsemen olacak dudaklarında keyifli bir beyin hazinenle o yolu rahat bir şekilde tamamlayacaksın. Ve ikinci seçenek yani gözlerini kapadığın da mutsuzluk ağır basıp olduğun yerden memnun değilsen işte o zaman ilk ve son kez, ilk yaptığın hataya kadar git … Canın belki çok yanacak ama emin ol o bile sana iyi gelecek. Belki o bile seni ağlatacak, ama düşünsene yanında kimse yok ve yol uzun bu yol sana çok şey anlatacak çok.!! Aslında anlatan yol değil kendi iç sesin olacak. Belki de olduğun yaşına kadar olan hatalar yapmaman gerekenler aklına gelecek, işte o an bırak aksın göz yaşların ve kendinden özür dile.

Aklına gelen her hatan için özür dile. Utanma ağlamaktan, kendine kızmaktan, özür dilemekten sakın utanma. Ve mola zamanı in ve derin bir nefes al. Hatta kendini ödüllendir bir çikolata al seni mutlu edecekse bir oyuncak al.. Molan bitti fakat yol henüz bitmedi. Devam edeceğin daha çok saatin var istersen biraz uyu ve dinlen ama kalbindekileri aklındakileri bitirmeden devam edemezsin. Kaldığın yerden devam, olduğun yaşına kadar her şeyi ama her şeyi…

Belki ilk aşkını itiraf edemedin, belki en sevdiğin kişiye kızdın ve söyleyemedin işte sana fırsat yol bittiğinde rahatlamak için sırtındaki yüklerden kurtul… “Sen yola çık yol sana görünür .”Şimdi olduğun yaşta kendine söz ver, en güzel hayalini yaşa ve gülümse. Bu yol senin hayatın. Albert Camus‘un da dediği gibi ‘ yolculuk bizi kendimize getirir ‘…. Kendine iyi bak hayat yolculuğunda başarılar…

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler