TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamYılkı atları Hasan Dağı eteklerinde

  Yılkı atları Hasan Dağı eteklerinde

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Aksaray’da hava sıcaklığının artmasıyla yılkı atları Hasan Dağı eteklerindeki göle girip serinledi.

  Hasan Dağı eteklerindeki yılkı atları, hava sıcaklığının 30 derecelere kadar yükselmesiyle göle girip serinledi. O anlarda çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Atları görüntüleyen Ferdi Konak, “Birkaç haftadır buraya düzenli olarak geliyoruz. Burada piknik yapıyor ve temiz hava alıyoruz. Bu bölgede sulak alan sadece burada olduğu için yılkı atları buraya geliyor.

  Yılkı atları hasan dağı eteklerinde
  Yılkı atları Hasan Dağı eteklerinde

  Sadece bölge köylüleri ve merkezden hatta birçok yerli ve yabancı turist buraya gelip atların ve kartal, şahin tipi kuşların videosunu çekiyorlar. Bu bölgede kartal ve şahin yuvası çok fazla. Atlar geldiğinde ortaya güzel görüntüler çıktı. Atlar suda serinlediler. Bu atlar insanlara pek yaklaşmıyorlar fakat bizden çekinmediler. Yanlarında ufak taylarıyla birlikte 20’ye yakın at serinlediler. Seyir zevki de güzeldi. Oturup atları izledik.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler