TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYüzlerce yılkı atı için saman bırakıldı

  Yüzlerce yılkı atı için saman bırakıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Antalya’da etkili olan kar yağışının ardından Eynif merasına Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yüzlerce yılkı atı için saman bırakıldı.

  İbradı ilçesine bağlı Eynif merası etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Meradaki yüzlerce yılkı atı için harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, değişik noktalara saman bıraktı. 20 bin 607 dekar büyüklüğündeki merada gruplar halindeki yılkı atlarının, bırakılan yiyeceklerle kış şartlarıyla daha kolay mücadele etmesi amaçlandı.

  Antalya'da etkili olan kar yağışının ardından eynif merasına büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından yüzlerce yılkı atı için saman bırakıldı.
  Yüzlerce yılkı atı için saman bırakıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Araştırma Geliştirme Proje Şube Müdürü Deniz İlaslan Çürek, Eynif merasındaki yaban atlarının soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanabildiğini belirterek, “Doğada özgürce dolaşan yılkı atları için daha önce Manavgat yangını sırasında da besleme yapmıştık. Şimdi ise bölgede kış şartları sert geçiyor. Bir şekilde yakın bölgelere ulaşarak yem bırakıyoruz. Hava şartları bu şekilde devam ederse yem bırakmaya devam edeceğiz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler