TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamYeşim Salkım'ın yargılanmasına başlandı

  Yeşim Salkım’ın yargılanmasına başlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Magazin programı sunucuları Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel’in hakaret iddiasıyla şikayetçi olduğu Yeşim Salkım’ın yargılanmasına başlandı

  İstanbul 23 Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya şikayetçi Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel katıldı. Yeşim Salkım ise duruşmaya katılmadı. Taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. 

  Gülşen Yüksel ifadesinde Yeşim Salkım’dan şikayetçi olduğunu belirterek “Yayınımızda evli erkeklerle birlikte olan kadınlardan bahsetmiştik. Yayın sırasında hiçbir şekilde isim vermedik.  Bazı ünlü isimlerin, bu kadınlara çifte standart uyguladığını, bazılarını yerden yere vururken bazılarını görmezden geldiğini söylemiştik. Yayının ardından Yeşim Salkım, sosyal medya hesabından isim vermeden ama ‘müdire hanımlar’ diyerek bizi kastederek, ‘Satılık kalemler’, ‘Parayla satılıksınız’ ve çirkin ifadeler kullanarak bize hakaret etti” dedi. 

  “PAYLAŞIMINI BİZE YÖNELİK YAPMIŞTIR”

  Müge Dağıstanlı ise “Yeşim Salkım, yaptığımız yayından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bizi kastederek, ‘Satılık kalemler’, ‘Kan emiciler’ dedi. İsim vermedi ama ‘müdire hanımlar’ ifadesini kullandı. Sektörde, ikimiz de farklı gazetelerde uzun yıllar magazin müdürlüğü yaptığımız için herkes bizden ‘müdire hanımlar’ diye bahseder. Bu yüzden paylaşımını bize yönelik yapmıştır. Şikayetçiyiz” ifadelerini kullandı. 

  Şikayetçi avukatı Yeşim Salkım hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasını talep etti. Yeşim Salkım’ın avukatı ise müvekkilinin kovid testi yaptırdığı ve kovid şüphesinden dolayı duruşmaya katılamadığını söyledi. Mahkeme, Salkım’ın savunmasının bir sonraki duruşmada alınması için duruşmayı erteledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler