TRY - Türk Lirası
EUR
15,3176
USD
13,5301
GBP
17,9856
CNY
2,1261
2.9 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
8.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYeşilçam müzikleri Mamak'ta yankılandı

  Yeşilçam müzikleri Mamak’ta yankılandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mamak’ta nostalji rüzgarı esti. Münir Özkul’dan Tarık Akan’a, Adile Naşit’ten, Kemal Sunal’a, Kadir İnanır’dan  Türkan Şoray’a Yeşilçam müzikleri Mamak’ta yankılandı.

  Münir Özkul’dan Tarık Akan’a, Adile Naşit’ten, Kemal Sunal’a, Kadir İnanır’dan  Türkan Şoray’a kadar Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinin rol aldığı sinema filmlerinin müzikleri Mamak’ta yeniden hayat buldu. Mamak Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Yeşilçam Şarkıları Konseri, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde Mamaklılara unutulmaz bir gece yaşattı. Şefliğini Özgür Ulaş Doğanoğlu’nun yaptığı, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun seslendirdiği Yeşilçam Şarkıları Konseri, vatandaşları geçmiş yılların güzellikleriyle dolu bir yolculuğa çıkardı. Konsere çok sayıda vatandaş katıldı.

  Yeşilçam müzikleri mamak'ta yankılandı
  Yeşilçam müzikleri Mamak’ta yankılandı

  Gönlümüzde taht kurdular

  Bugüne kadar sinema camiasına emek vermiş, gönüllere girmiş, vefat eden artistleri, aktörleri, sanatçıları ve şarkıcıları bu özel konser ile yürekten yâd ettiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Onlar hem sanat camiasında hem de sinema camiasında güzellikleriyle gönlümüzde taht kurdular. Bizlerde onların bıraktığı bu güzel eserleri yaşatmaya hemşerilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bir sanatçı, bir şarkıcı, bir aktör kolay yetişmiyor. Bizler de bu bilinçle Mamak Belediyesi olarak Musiki Muallim Mektebimiz’de geleceğin sanatçılarını yetiştirme gayret ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler