TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Yerli ürünlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz'

‘Yerli ürünlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Kara, deniz, hava, insanlı sistemler, insansız sistemler, elektronik harp sistemleri, silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacı olan her alanda kaynaklarımızı seferber edip, yoğun teknoloji katılımıyla, olabildiğince yerli ürünlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, Roketsan sponsorluğunda ve TÜBİTAK SAGE desteğiyle dün Tuz Gölü’ndeki Hisar Atış Alanı’nda başlayan ‘Roket Yarışları’nın ikinci gününde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, roket atışlarını seyretti. Burada gazetecilere konuşan Başkanı Demir, Türk savunma sanayinin çalışmalarının başka ülkelerce ilgi ile takip edildiğini belirterek, “İzlemeye devam etsinler. Kendi işimize bakıyoruz. Türkiye’nin daha stratejik ürünlere sahip olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizim yolumuz belli” dedi.

Yerli urunlerle calismalarimizi surdurecegiz 1 - yerel haberler - haberton
‘yerli ürünlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz’

‘YERLİ ÜRÜNLERLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ’

Türkiye’nin ‘yerlilik’ vurgusu yaparak ilerlediğini kaydeden Demir, “Her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kara, deniz, hava, insanlı sistemler, insansız sistemler, elektronik harp sistemleri, silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacı olan her alanda kaynaklarımızı seferber edip, yoğun teknoloji katılımıyla, olabildiğince yerli ürünleri devreye koyarak, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte de her stratejik bileşenin, ürünün mutlaka yerli olmasıyla ilgili, kesin bir kararlılıkla yürüyüşümüz devam edecek” diye konuştu.

Yerli urunlerle calismalarimizi surdurecegiz 2 - yerel haberler - haberton
Cumhurbaşkanlığı savunma sanayii başkanı i̇smail demir, “kara, deniz, hava, insanlı sistemler, insansız sistemler, elektronik harp sistemleri, silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacı olan her alanda kaynaklarımızı seferber edip, yoğun teknoloji katılımıyla, olabildiğince yerli ürünlerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

‘GENÇLERİMİZİN SEVİNÇTEN HAVAYA UÇTUĞUNU GÖRÜYORUZ’

Roket yarışlarındaki katılımcıların heyecanlarına ortak olduklarını ifade eden Başkan Demir, şunları kaydetti:

“Roket yarışmalarımız da devam ediyor. 450 civarı başvuru arasından 80’in üzerinde ekip var. Bu ekipler de burada; alçak, orta, yüksek irtifa ve zorlu görev kategorilerinde yaptıkları işlemler var. Roketlerini birleştirip, burada atışa sunuyorlar. Roketleri uçarken, gençlerimizin de sevinçten havaya uçtuğunu görüyoruz. Şu anki heyecanları, kararlılıkları, yaptıkları işler gelecek için gelecek için büyük bir istikbal vadediyor. Gelecekte yapacakları katkıları da dört gözle bekliyoruz. ‘Ne kadar çalışsak azdır’ diyoruz. Tüm stratejik alanlarda tam bağımsızlığı sağlamadan ‘Çok yol katettik’ demiyoruz, demeyeceğiz. ‘Bugün iyi bir noktadayız’ dediğimiz gün, o bağımsızlığı sağladığımız gündür. Daha yapacak çok işimiz var.

AKSUNGUR SİHA’DAN 1 ADET DAHA TESLİM ETTİK

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na silahlı insansız hava aracı (SİHA) Aksungur’dan 1 tane daha teslim edildiğini açıkladı. Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Teslimatlarımızı sürdürüyoruz. Son olarak Aksungur SİHA’dan 1 adet daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza teslim ettik. SİHA’larımız Mavi Vatan’da göreve her daim hazır. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler