TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri'Sporun Enerjisi Projesi' ile Türk sporuna destek

‘Sporun Enerjisi Projesi’ ile Türk sporuna destek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CK Enerji, Sporun Enerjisi Projesi ile genç sporculara destek oluyor. Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türk sporunun aydınlık yüzü olan genç arkadaşlarımızı, bu yıl içinde gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ediyoruz” denildi.

CK Enerji’nin “Bizim tüm desteğimiz gençlerimizle” anlayışı ile sponsor olarak destek verdiği,  çeşitli dallarda mücadele veren 2’si engelli toplam 6 sporcu, 2022 yılı içinde gösterdikleri başarılarla Türkiye’yi onurlandırdı.

CK Enerji’nin bu yıl sponsor olduğu judo dalında Aleyna Tutuş, halterde Mustafa Eliş, triatlonda Mehmet Anıl Doğan, okçulukta Irmak Yüksel, engelli yüzmede Koral Berkin Kutlu, engelli okçulukta Öznur Cüre yıl içinde birçok başarıya imza attı.

“DESTEĞİ ULUSAL DÜZEYE TAŞIMAYI AMAÇLIYORUZ”

CK Enerji tarafından yapılan açıklamada, grup çatısı altında faaliyet gösteren şirketlerin kendi hizmet bölgelerinde çeşitli dallarda mücadele eden başarılı sporcuların yanında yer almak hedefi ile bu yılın başında “Sporun Enerjisi” Projesi’ni başlattığına dikkat çekilerek şöyle denildi:

Sporun enerjisi projesi ile turk sporuna destek 1 - spor haberleri - haberton
‘sporun enerjisi projesi’ ile türk sporuna destek

“Türk sporunun aydınlık yüzü olan genç arkadaşlarımızı, gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılar dolayısı ile tebrik ediyor, enerjimiz ile her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz. Amacımız başta engelli sporcularımız olmak üzere verdiğimiz desteği yıllar içinde büyüterek ulusal düzeye taşıyabilmek.”

ÖDÜLLERİ TOPLADILAR

CK Enerji’nin destek olduğu sporcular arasında yer alan bazı isimlerin bu yıl içinde elde ettikleri başarılardan bazıları şöyle:

Irmak Yüksel: 2005 Antalya doğumlu olan Irmak Yüksel, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Antalya Spor Salonu’nda antrenmanlarına devam ediyor. Yüksel, Mayıs 2022’de Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası Yarışması U21 Makaralı Yay Kategorisi’nde Türkiye 2’ncisi ve yine mayıs ayında Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fransa’da düzenlenen Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda bireyselde dünya 2’nci oldu.

Aynı turnuvada Türkiye takım halinde dünya birinciliğini aldı. Yüksel, Temmuz 2022’de Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Gençler – Kadetler Türkiye Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı ve 2022 Gençler – Kadetler Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda Makaralı Yay U18 Kadınlar kategorisinde Türkiye Milli Takımı’nı temsil edecek.

Anıl Doğan: 2005 Antalya doğumlu olan Doğan, triatlon alanında mücadele veriyor. Bu yıl 2022 Cross Duatlon Türkiye üçüncüsü olan Doğan, Türkiye Triatlon Denizli Milli Takım koşu barajı üçüncüsü ve Antalya’da Türkiye Triatlon Genel Klasman Koşu birinciliğini kazandı. Ayrıca başarılı sporcu Balıkesir Türkiye Triatlonu’nda 10’uncu ve Ordu Türkiye Kupası Triatlonu’nda 8’inci oldu.

Sporun enerjisi projesi ile turk sporuna destek 2 - spor haberleri - haberton
Ck enerji, sporun enerjisi projesi ile genç sporculara destek oluyor. Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, “türk sporunun aydınlık yüzü olan genç arkadaşlarımızı, bu yıl içinde gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik ediyoruz” denildi.

Mustafa Eliş: 2005 Sivas doğumlu Eliş, Halter Milli Takımı’nda. Eliş, bu yıl 11-18 Haziran tarihlerinde Meksika’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası’nda silkmede 138 kiloluk derecesiyle altın, toplamda da 249 kiloluk derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Aleyna Tutuş: Judo alanında mücadele veren Aleyna Tutuş, 16 yaşında. Sakarya doğumlu olan ve eğitim hayatına Sivas’ta devam eden Tutuş, Olimpiyat şampiyonu Hüseyin Özkan onuruna 1-3 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen Uluslararası Judo Turnuvası’nda Ümitler kategorisi 63 kiloda 3’üncü olarak bronz madalya kazandı. 

Öznur Cüre: 1997 İstanbul doğumlu olan Cüre, Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği sporcusu. Geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı felç olan Öznur, paralimpik sporcu olarak spor hayatını sürdürüyor. 2022’de Dubai’de gerçekleşen Para Okçuluk Dünya Şampiyonası Makaralı Yay Kadın Çiftler kategorisinde takım arkadaşı ile birlikte dünya rekorunu kıran Cüre, yarışmada sıralama atışları sonucunda 1.344 puanla dünya rekorunun yeni sahibi oldu.

Koral Berkin Kutlu: 2005 İstanbul doğumlu olan Berkin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu. Bedensel engelli olan Berkin paralimpik müsabakalarında milli takım düzeyinde uluslararası yarışmalara katılıyor. Çifte dünya bronz madalya sahibi olan Berkin, bu yıl Portekiz’de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası erkekler serbest 100 metre ve 200 metre finalinde 2 bronz madalya kazandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler