TRY - Türk Lirası
EUR
20,455
USD
18,813
GBP
23,207
CNY
2,785
31 Ocak 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYenimahalle'de 'Avrupa Atık Azaltım Haftası' etkinliği

Yenimahalle’de ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ etkinliği

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yenimahalle Belediyesi, her yıl 19-27 Kasım tarihleri arasında etkinliklerle kutlanan “Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında minik ilçe sakinleri için geri dönüşüm etkinliği düzenledi.

Yenimahalle Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerince Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde “Atığın Modası Geçti” temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda minik sakin ve Nefes Engelliler Sosyal Tesisi’nde eğitim gören engel tanımayan öğrenciler katıldı.

Yenimahalle’de ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ etkinliği

Tekstil atıklarından çanta tasarımına

Alanında uzman eğitmenlerden geri dönüşüm ve atık azaltma konusunda eğlence dolu aktivitelerle bilgi alan Yenimahalleli minikler, tekstil atıklarından kendi çantalarını tasarlayarak kendi modalarını yarattı.

2009 yılından bu yana “Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında düzenlenen etkinliklerde atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Yenimahalle Belediyesi, her yıl 19-27 Kasım tarihleri arasında etkinliklerle kutlanan “Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında minik ilçe sakinleri için geri dönüşüm etkinliği düzenledi.

Ürün satın alırken bilinçli olmalıyız

Geri dönüşüm ve atık azaltma konusunda bilinçlendirmenin erken yaşlarda başlatılmasının önemine dikkat çeken Yenimahalle Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri “Atık azaltımını sağlayabilmek için önce ürünü satın alırken bilinçli olmamız gerekiyor. Gerçekten ihtiyacımız olan ürünleri seçmeli, özellikle sürdürülebilirlik yönetimine önem veren markalardan ürün seçmeliyiz.

Yaşadığımız kürede kaynaklar sonsuz değil, elbet bir gün tükenecek. Bu nedenle var olan kaynaklarımızı tüketirken bilinçli olmalıyız. Tekstil ürünlerini bilinçli satın almalı uzun süre kullanmalı, mümkün olduğunca en az atığa sebep olmalı ve sonunda da geri dönüşüme göndermeliyiz. Bu süreç kişinin sürdürülebilir yaşam tarzının bir göstergesi, kendi modasıdır” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler