31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYazların vazgeçilmezi; tatil planı...

  Yazların vazgeçilmezi; tatil planı…

  Avatar of mustafa can altuntaş
  Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
  Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

  Son Dakika Haberleri

  Evde durmaktan sıkıldık bütün ülkece. Yaz aylarının sıcak havasıyla tanıştığımızda haklı olarak herkesin kafasından yazların vazgeçilmezi tatil planı fikri geçmiştir.

  Bazılarımızda sadece fikir olarak kalsa da bazılarımız icraata geçti bile. Ama nedense tatili denizden ve havuzdan ibaret sanmaktan bir türlü vazgeçemedik. Sanırım bu sadece bizim değil genel olarak dünyada var olan algılardan biri.

  Tatil için gidilecek yerler (tabi maddi durumu yeterse) 5 yıldızlı, her imkânı içinde barındıran, 7/24 lüks bir otelin içinde zaman öldürülebileceğin mekanlar bütünü oluşturuyor. Ve bu yüzden çoğu lüks oteller yerleşim yerinden çok uzakta, etrafında pek bir şey barındırmayan mekanlar olarak kuruluyor. 8-9 saat uyuyup 1-2 saat yemek yiyip geri kalan zamanı dört duvarla çevrili mekanlarda zaman geçirmek sizce de cidden tatil mi? Aslında aynı şeyleri kendi şehirlerimizde de yapabiliriz. En azından lüks otellere verilen para cebimizde kalır.

  Yazların vazgeçilmezi; tatil planı...
  Yazların vazgeçilmezi; tatil planı…

  Tatil; çalışmaya ara vermek, çalışmayı durdurmak, izine başlamak; kesmek, son vermek anlamlarına gelen bir kavramdır. Yani günümüzü havuzda ve plajlarda geçirmek demek değildir. Bence tatil dediğin; daha önce bulunmadığın şehirlerin dokularını gezip göreceğin, tarihleri hakkında bilgi öğrenebileceğin ve kültürüne bakış açısı katabileceğin sana verilen zaman dilimidir. Bizim ülkede o bile zor dediğinizi duyan gibiyim ama elimizden gelen bir şey olmadığı için olanla yetinmekten başka alternatifimiz kalmıyor maalesef. İlla maddi olarak çok iyi konumda olmamız gerekmez. Lüks bir otel yerine gecenizi geçirebileceğiniz bir yer, abartılı öğünler yerine sağlığınızı koruyabileceğiniz öğünler seçersek ya da tatil için yaptığımız birikimleri savurmadan plan yaparsak hayata karşı vizyonumuzu artırabiliriz.

  Sosyal medya sayfanız yerine geçmişinizi; eğlenceli, unutulmaz hatıralarla doldurabilirsiniz. Ve geleceğiniz için de görüş açınızı daha geniş perspektifle aydınlatabilirsiniz.

  Önceki İçerikÇankaya’ya 9 yeni park
  Sonraki İçerikLider(lik)

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler