TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
14.7 C
Ankara
17.5 C
İstanbul
18 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYaşlılar Kulübü üyeleri yaz boyunca sosyalleşiyor

Yaşlılar Kulübü üyeleri yaz boyunca sosyalleşiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yaşlı bireylerin sağlıklı ve sosyal hayattan kopmadan hayatlarına devam edebilmelerini hedefleyen Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) sosyal hizmetler birimi,  65 yaş üstü bireyler için Yaşlılar Kulübü’nü kurdu.

Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), 2008 yılından bu yana yaşlı, bakıma muhtaç, yalnız ve tüm dezavantajlı bireylerin toplumsal yaşamdan kopmadan sağlıklı, kendi kendine yetebilen bireyler olarak yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayan etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Aktif, sağlıklı, kaliteli yaşlanma, yaşlıların günlük yaşamlarında sosyal, kültürel, ekonomik, zihinsel ve fiziksel aktivitelere katılımı ile mümkün.

Yaslilar kulubu uyeleri yaz boyunca sosyallesiyor 1 - yerel haberler - haberton
Yaşlılar kulübü üyeleri yaz boyunca sosyalleşiyor

SOSYAL ETKİNLİKLER 6 HAFTA SÜRECEK

AKDEM salgın döneminde yaşlıları ve bakıcılarının yaşadığı olumsuz etkilerin en aza indirilmesi, kendi yaş grupları ile bir araya gelerek sosyalleşmelerinin sağlanması ve olumlu duygulanımın kazanılması için 65 yaş üstü bireylerden oluşan  ‘Yaşlılar Kulübü’nü kurdu. Tanışma ve ısınma oyunları ile başlayan Yaşlılar Kulübü etkinlikleri bedensel, zihinsel ve sosyal olmak üzere 3 kategoriye ayrılıyor. Ebru, mum yapımı, kabak, taş boyama gibi bedensel faaliyetlerin yanı sıra bulmaca çözme, tangram, scrabble, çiçek dikimi, gezi, piknik gibi sosyal etkinlikler 6 hafta boyunca sürüyor.

AKDEM, sağlıklı ve aktif yaşlanma düşüncesiyle yaşlı bireylerin fiziksel, zihinsel, sosyal aktiviteler ile destekleyerek onların yaşam kalitesini yükselterek daha sağlıklı yaş almalarını onların sosyal hayattan kopmadan sağlıklı, kendi kendine yetebilen bireyler olarak ve yaşamlarına devam etmeleri hedeflemektedir.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler