TRY - Türk Lirası
EUR
15,3129
USD
13,4953
GBP
17,9830
CNY
2,1166
7.7 C
Ankara
13.9 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYaşamın Özü: Kadın

  Yaşamın Özü: Kadın

  Avatar of ceyda kurt
  Ceyda Kurthttps://haberton.com/
  Ceyda Kurt, 23 yaşında. Evli ve bir çocuk annesi, Zonguldak'ta ikamet ediyor. Bülent Ecevit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Kısa süreli olarak özel sektörde Türkçe öğretmenliği yaptı. Etkili ve güzel konuşma kursu sonucunda diksiyon sertifikası aldı. Yazmayı seviyor ve bu alanda kendini geliştirmek istiyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yaşamın Özü: Kadın insanlıkta dişiliği simgeleyen harfler bütünü müdür sadece? Hayır, “kadın” içinde yüzlerce anlam barındıran yegane bir kelimedir.

  Evlat, eş, arkadaş, dost, anne bunlardan sadece birkaçıdır.

  Şimdi sadece bu anlamlar için bir dakika durup düşünelim. Tüm bu anlamlar dünya üzerinde yok olsaydı ne olurdu? Kız çocuğu yok, eş yok, kız arkadaş yok, anne yok… Ne kaldı geriye? Koca bir boşluk.

  Kadın dünya üzerinde bu kadar önemli bir konuma sahipken nasıl oluyor da onları yok etmeye çalışıyorsunuz? Zihin ve ahlak gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayan hiçbir insan böyle bir duruma kalkışmaz. Çünkü yok etmeye çalıştığı o canın aslında kendi canını tamamlayan, eksiklerini kapatan ve hayatını anlamlı kılan en kutsal varlık olduğunu bilir. Hz. Adem bile tek başına dünyada kalmaya tahammül edemeyip Hz. Havva’nın varlığı için istek de bulunmuşken siz kim oluyorsunuz ya da neye güveniyorsunuz da kadına hükmetmeye, onun canını yakmaya hatta daha da ileri giderek canına kastetmeye kalkıyorsunuz?

  Kaldırdığınız her el bir annenin çocuğuna yahut bir çocuğun annesine zarar veriyor, yok ediyor. Dünya üzerinde hiç kimsenin hiç kimseye bu acıyı yaşatmaya hakkı yoktur. Hiçbir can hiçbir candan üstün değildir. Yaşama hakkı tüm canlılara daha doğar doğmaz verilir. Bu hakkı sırf kendi çıkarları için harcamaya kalkan her zihniyet aklı geliştirilmemiş, sadece canavarlık üzerine eğitilmiş zavallı birer vasıfsız varlıktan öteye gidemez.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler