TRY - Türk Lirası
EUR
15,2679
USD
13,4445
GBP
18,3158
CNY
2,1188
-6.5 C
Ankara
2.4 C
İstanbul
-4.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaYanık: 327 bin Roman SODAM'larımızdan faydalandı

  Yanık: 327 bin Roman SODAM’larımızdan faydalandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bakan Derya Yanık “Bugüne kadar 327 bin Roman vatandaşımız SODAM’larımızdan faydalandı” dedi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “35 Sosyal Dayanışma Merkezleri (SODAM) ile Roman vatandaşlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Bugüne kadar 327 bin Roman vatandaşımız SODAM’larımızdan faydalandı” dedi.

  Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, SODAM’larda Roman vatandaşların psikososyal, sosyokültürel, mesleki, sanatsal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak çeşitli kurs ve eğitim programları düzenlediklerini belirtti. SODAM‘larda, Halk Eğitim Merkezleri’nden gelen usta öğreticiler tarafından eğitimler verildiğinin kaydeden Yanık, “35 SODAM ile Roman vatandaşlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Merkezlerimizde kuaförlük, terzilik, aşçılık, okuma-yazma, halı dokumacılığı gibi kurslar düzenliyoruz. Kurs sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz. Ayrıca müzik, resim başta olmak üzere kültürel, sosyal ve sportif kurslar da bulunuyor. Bugüne kadar 327 bin Roman vatandaşımız SODAM’larımızdan faydalandı” dedi.

  Bakan Yanık ayrıca merkezlerde en fazla el sanatları, kuaförlük ve giyim (dikiş-nakış) kurslarının uygulandığını, daha fazla kadının faydalanabilmesi için kreş imkanlarının da olduğunu belirtti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler