TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYakacık Kurban Satış Alanı başvuruları başladı

  Yakacık Kurban Satış Alanı başvuruları başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Satış Alanı’nda kurbanlık satışı yapmak isteyenler için başvurular başladı.

  Kurban satıcılarının ve vatandaşların rahat ve güvenli bir bayram geçirebilmeleri için kurulacak 300 çadır kapasiteli Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Alanında çadır yerleri hazırlanıyor. 10 Haziran saat 16.00 ‘a kadar kurban satışı yapacak kişilerin, gerekli belgelerle, Yenimahalle Belediye Başkanlık Binası Pazar Denetim Amirliği’ne başvurması gerekiyor.

  Başvurular gerekli belgelerle yapılacak

  Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban satışı yapmak isteyen kişilerin yoğun ilgisi bekleniyor. Kurbanlarını sergileyecekleri çadır yerleri için başvuru yapacak olan besicilerin; dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf, veteriner sağlık raporu-aşı kaydı, küçükbaş hayvanlarda nakil belgesi, işletme tescil belgesi, büyükbaş hayvanlar için pasaport-hayvanların kulak küpe numaralarının listesi ile birlikte 10 Haziran saat 16.00’ a kadar  Yenimahalle Belediye Başkanlık Binası Pazar Denetim Amirliği’ne başvuru yapmaları gerekiyor.

  Yakacik kurban satis alani basvurulari basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Yakacık Kurban Satış Alanı başvuruları başladı

  Kura çekimi 13 Haziran’da

  Kurban Bayramı’nda her yıl yüzlerce hayvanın alım, satım ve kesim işleminin yapıldığı Yakacık Kurban Alanı için başvuru yapan besicilerin çadır yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi, 13 Haziran Pazartesi günü saat 10.30’da Yenimahalle Kapalı Pazar alanında noter huzurunda yapılacak. Sonuçlar 14 Haziran’da Yenimahalle Belediyesi resmi internet sayfasında ve Yenimahalle Kapalı Pazar yerinde liste halinde yayınlanacak.

  22 Haziran’da alanda çadırlar kurulmaya başlarken 24 Haziran Cuma günü ise kurbanlık hayvanlar alana giriş yapacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler