TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerYabancı uyruklu öğrenciler halay çekti

  Yabancı uyruklu öğrenciler halay çekti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından Türk Dili ve Kültürü temalı yıl sonu etkinliği düzenlendi. Etkinlikte yabancı uyruklu öğrenciler halay çekti.

  SCÜ Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Türk Dili ve Kültürü temalı yıl sonu organizasyonu yaptı. SCÜ Kültür Merkezi Kadı Burhanettin Salonu’ndaki etkinliğe SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, rektör yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda izleyici katıldı.

  Yabanci uyruklu ogrenciler halay cekti 1 - yerel haberler - haberton
  Yabancı uyruklu öğrenciler halay çekti

  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Yıldız, “Öğrencilerimiz TÖMER’de Türkçe öğrenip daha sonra ilgili fakültelerde okuyorlar. Elbette Türkçe öğretmek zordur ama bu arkadaşlarımızın burada sunduğu gösteri bizim açımızdan önemli. Bu dilin ait olduğu ülkenin kültürünü öğrenmek ve bunu da gösteriye dönüştürmek ayrı bir maharettir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Konuşmanın ardından yıl sonu etkinlik gösterilerine geçildi. Yabancı uyruklu öğrenciler Sivas halayı ve yöresel halk oyunları gösterisi sundu. Ayrıca öğrencilerin ‘Hababam Sınıfı’ skeci ise etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı. Etkinlikte Gabonlu Zita Lekoumie’nin ‘Sivas Ellerinde Sazım Çalınır’ türküsünü okuması, katılımcılar tarafından alkışlandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler