TRY - Türk Lirası
EUR
18,5232
USD
17,9437
GBP
21,8843
CNY
2,6604
20.9 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
27 C
İzmir
12 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAK Parti'li Aydemir: CHP HDP'den özür diledi

  AK Parti’li Aydemir: CHP HDP’den özür diledi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile görüşmesine tepki göstererek “CHP HDP’den özür diledi” dedi.

  AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ü ziyaret etmesine de tepki göstererek açıklama yaptı.  

  ‘CHP, HDP’DEN ÖZÜR DİLEDİ’

  Aydemir, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in, polise yumruk atması olayında CHP’nin tavrını eleştirerek, “CHP, HDP’den gitti özür diledi. Faik Öztrak, ‘Polise atılan tokat kabul edilemez’ dedi ya, Ahmet Türk’ten yediği zılgıtın ardından Salıcı’yı gönderip, özür ve nedamet beyanında bulunup bu işten geri adım attıklarını söyledi. CHP, HDP’ye, ‘Bizi bağışlayın, özür diliyoruz, bizi bırakmayın’ diyor.

  Ne adına yapıyorlar? Tokat yiyen polis, bu millet adına görev yapıyor. HDP’nin sahiplendiği PKK’lı imansızlar binlerce insanımızın kanında parmağı olanlar değil mi? Buna rağmen Oğuz Kaan Salıcı gidip bu nedamet ifadesinde niye bulunur? Durum buysa milliyetçilik havarisi kesilen Meral Akşener buna ne söyleyecek? Ortağınız, Millet İttifakı’nın en büyük parçası gidiyor, HDP’ye özür beyanında bulunuyor. Onun özrü, sizin de özrünüz anlamına gelir mi gelmez mi? Buna ne diyorsunuz? Biz bu yaklaşımı, şehitlerimiz adına telin ediyoruz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler