TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamVural Savaş, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Vural Savaş, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş (84), son yolculuğuna uğurlandı.

Ankara’da bir süredir akciğer kanseri nedeniyle tedavi gören Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, dün sabah hayatını kaybetti. Savaş, bugün öğle vakti Gölbaşı Mezarlığı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine, Savaş’ın ailesi ve yakınları ile eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez ve eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden katıldı.

Vural savas ankarada son yolculuguna ugurlandid - yaşam - haberton
Vural savaş, ankara’da son yolculuğuna uğurlandı

Antalya’da 21 Ağustos 1938’te doğan Vural Savaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1969 yılında mezun olduktan sonra Ankara’da hakim adayı olarak mesleğe başladı. Aralık ve Gülnar hakimliği ile Yargıtay Ceza Genel Kurulu tetkik hakimliği görevlerinde bulunan Savaş, 7 Kasım 1987’de Yargıtay üyeliğine seçildi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği de yapan Savaş, 1’inci Ceza Dairesi üyesiyken, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca gösterilen adaylar arasından 17 Ocak 1997’de cumhurbaşkanınca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçildi. 19 Ocak 2001 tarihinde kendi isteğiyle emekliye ayrılan Savaş, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı iken 28 Şubat sürecinde önce Refah Partisi ardından Fazilet Partisi’nin kapatılması için dava açmıştı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler