TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamDönmemiz lazım, insanın evi gibi olmaz

Dönmemiz lazım, insanın evi gibi olmaz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Hatay’ın Defne ilçesinden ailesiyle gittiği Adana’da KYK yurduna yerleştirilen İsmail Zahteri (62), evlerinin hasarlı olmasına rağmen geri dönmek istediğini belirterek, “Dönmemiz lazım. Orası bizim memleketimiz. Başka çaremiz yok. İnsanın evi gibi olmaz” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremde evlerini, yakınları kaybeden yüzlerce depremzedenin çevre illere nakli sürüyor. Adana’da yüzlerce depremzede ise Çukurova Erkek Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi. Yurtta kalan yüzlerce depremzede aile, burada hem barınma ihtiyacını karşılıyor hem de 3 öğün sıcak yemek yiyebiliyor.

Dönmemiz lazım, insanın evi gibi olmaz
Dönmemiz lazım, insanın evi gibi olmaz

‘DÖNMEMİZ LAZIM, ORASI BİZİM MEMLEKETİMİZ’

Depremde evi hasar görünce ailesiyle Hatay’dan Adana’ya gelen İsmail Zahteri, “Çok fazla yakınımızı kaybettik. Hatay’ın her kesiminden herkes birilerini kaybetti. İlk günler mahallemizdeydik ama sarsıntılar devam edince buraya geldik. Deprem korkusu geçmez. Artık döneceğiz. Artçı sarsıntılara alıştık. Mecburuz. Dönmemiz lazım. Orası bizim memleketimiz. Başka çaremiz yok. İnsanın evi gibi olmaz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler