15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaVolkan Bozkır Anıtkabir'i ziyaret etti

  Volkan Bozkır Anıtkabir’i ziyaret etti

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Birleşmiş Milletler (BM) 75’inci Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır Anıtkabir’i ziyaret etti.

  BM 75’inci Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun daveti üzerine Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştirdi. Ankara’ya dün akşam gelen Bozkır, ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Bozkır’a bu ziyarette Vali Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Köksal Ünal eşlik etti.

  Bozkır’ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Volkan Bozkır, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

  Volkan bozkır anıtkabir'i ziyaret etti
  Volkan Bozkır Anıtkabir’i ziyaret etti

  “Birleşmiş Milletler 75’inci Genel Kurul Başkanı olarak, Türkiye’ye gerçekleştirmekte olduğum resmi ziyaret vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan zatıalinizin huzurunda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

  Birleşmiş Milletler tarihinde bu görevi üstlenmiş ilk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan ve Birleşmiş Milletler’in en üst düzeyli karar organını, özellikle 75’inci kuruluş yıl dönümünde ve zor pandemi şartlarında yönetmekten, şahsım, ülkem ve milletim adına gurur ve kıvanç duyuyorum. Bügün, Türk bayrağı, BM bayrağıyla birlikte Genel Kurul Başkan makamında yer almaktadır. Aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyorum.”

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler