15.8 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamErciş'te sazlık yangını söndürüldü

  Erciş’te sazlık yangını söndürüldü

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Van Erciş’te sazlık yangını itfaiye ekibinin müdahalesiyle 2 saatte söndürüldü. Mahalleli, alanda çok sayıda kuş türü ve yuvasının olduğunu söyledi.

  ​Erciş‘in Gölağzı Mahallesi’ndeki sazlık alanda, dün akşam, henüz belirlenemeyen nedenle çıktı. Bölgeden alev ve duman yükseldiğini görenler, Erciş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

  Erciş'te sazlık yangını söndürüldü
  Erciş’te sazlık yangını söndürüldü

  İhbarla gelen itfaiye ekipleri, bataklıkta bulunması nedeniyle yanan bölgeye ulaşmakta güçlük çekti. Alana zor ulaşabilen itfaiyeciler, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saat süren müdahalenin ardından yangın, kontrol altına alınıp, söndürüldü. 

  Mahalleli, bölgede kuş yuvaları ile çok sayıda kuş türünün bulunduğunu belirtti.

  Van erciş'te sazlık yangını itfaiye ekibinin müdahalesiyle 2 saatte söndürüldü. Mahalleli, alanda çok sayıda kuş türü ve yuvasının olduğunu söyledi.
  Van Erciş’te sazlık yangını itfaiye ekibinin müdahalesiyle 2 saatte söndürüldü. Mahalleli, alanda çok sayıda kuş türü ve yuvasının olduğunu söyledi.

  Sazlıktaki yangını güçlükle söndürdüklerini belirten Erciş İtfaiye Grup Amirliği itfaiye eri Hatip Yıldız, “İhbarı geldi. Hemen yangının çıktığı Gölağzı Mahallesi’ne geldik. Sazlık alanda çıkan yangını 2 saatlik çalışmanın ardından söndürdüm” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler