TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamViranşehir'deki büyük hasar havadan fotoğraflandı

Viranşehir’deki büyük hasar havadan fotoğraflandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Malatya’nın Doğanşehir ilçesi de depremin ardından yerle bir oldu. Eski adı Viranşehir’deki büyük hasar havadan fotoğraflandı. 

Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılan Malatya’nın Doğanşehir ilçesi, bir süre Timur’un istilasına uğramış ve bu istila sonucunda ilçenin ismi Viranşehir olarak anılmaya başlamıştı.

1933 yılında yıkık bir şehir olan Viranşehir, dönemin başbakanı İsmet İnönü’nün ziyareti sonucunda yeni adına kavuştu. ‘Böyle güzel bir şehre Viranşehir adı yakışmaz, burası olsa olsa Doğanşehir olur’ diyen İsmet İnönü’nün ardından ilçe resmi kayıtlara Doğanşehir olarak geçti. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından Doğanşehir ilçesi neredeyse yok oldu. Birçok binanın yıkıldığı, kalan depremzedelerin çadırlarda konakladığı ilçe, eski adı gibi viran oldu. İlçedeki büyük yıkım havadan görüntülendi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler