TRY - Türk Lirası
EUR
20,520
USD
18,823
GBP
22,992
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamVaka sayıları 2 kat artan Osmaniye'de denetim

Vaka sayıları 2 kat artan Osmaniye’de denetim

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre vaka sayıları 2 kat artan Osmaniye’de Vali Erdinç Yılmaz’ın da katılımıyla denetim yapıldı.

Bakanlığın koronavirüs risk haritasında bir hafta önce 100 bin kişide 102,27 olan vaka sayısı, 22- 28 Ocak tarihlerinde yüzde 155,97 artış göstererek 261,78’e yükseldi.

İkinci doz aşılamada yüzde 88,8 ile Türkiye’de ilk sırada yer alan Osmaniye’de Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık koronavirüs denetimi yaptı. Atatürk Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlerde, halka uyarılarda bulunan Vali Yılmaz, yeni varyantın çok hızlı yayıldığını ve çok dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, hem kendi hem de toplum sağlığı için tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu hatırlattı.

Vaka sayıları 2 kat artan osmaniye'de denetim
Vaka sayıları 2 kat artan Osmaniye’de denetim

HALKI AŞIYA DAVET ETTİ

Vali Yılmaz, koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimlerin devam ettiğini ifade ederek, “Omicron varyantı, biliyoruz ki, çok hızlı yayılıyor. Maalesef ilimizde de artış yaşanmaya başladı. Bu nedenle çok daha dikkatli olmamız gereken bir süreci yaşıyoruz. Bu mücadelede başarılı olmamız için aşı olmayan vatandaşlarımızın bir an evvel aşılarını olması, aşılama sürecini tamamlamamış olanların tamamlaması çok önemli. Kendi milli aşımız olan Turkovac’ın uygulamasına da başlandı. Daha önce Turkovac aşısını beklediklerini ifade eden vatandaşlarımız vardı, bu vatandaşlarımızı bir an evvel aşı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler