TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇorum iki doz aşılamada mavi kategoriye girdi

Çorum iki doz aşılamada mavi kategoriye girdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çorum iki doz aşılama oranında yüzde 75’i aşarak mavi kategoriye girerken; Covid-19 aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 22’ye yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabında yaptığı duyuruya göre, Çorum ve Tekirdağ’ın da eklenmesiyle Türkiye’de iki doz Covid-19 aşılamasında mavi kategorideki il sayısı 22’ye yükseldi. Koca’nın açıklaması Çorum’da memnuniyetle karşılandı.

Çocuklarının hastanede çalıştığını söyleyen Ahmet Güler “Yoğun bakımda yatanlar ‘Keşke aşılarımızı olsaydık’ diye bağırıyorlar. Ben herkesin aşı olmalarını istiyorum, bu konuyla alakalı ‘bana ne’ demesinler. Benden ona, ondan ona derken konu bu hale geliyor. ‘Keşke’ demeden aşılarını olsunlar” dedi.

Aşılarını eksiksiz olarak olduğunu belirten Yüksel Al ise, “Herkesin aşı olmasını istiyorum, kimsenin başkasına zarar vermesini istemiyorum. Bu aşı karşıtlarının amacı nedir ben hiç anlamıyorum. Herkes aşısını oluyor da onlar neden olmuyor? Bu kişiler başkasının sağlığı ile neden oynuyorlar? Böyle insanları başta alışveriş yerleri dahil hiçbir yere almayacaklar, bu kişiler benim sağlığım ile oynayamazlar. Aşı olanlar insan değil mi?” ifadelerini kullandı.

Çorum iki doz aşılamada mavi kategoriye girdi

‘ÇAĞIRSINLAR BİR DAHA AŞI OLURUM’

Vaka sayılarındaki artışın çok belirgin olduğunu belirten Bayram Gün, “Ben bugüne kadar üç aşı oldum, çağırsınlar bir daha aşı olurum. Pek çoğu aşı olmamak için direniyorlar. Gelmişler 60-70 yaşına, aşı olmak istemeyenler var. Aşılarını olsunlar. Bakın hastaneler dolup taşıyor” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler