TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarÜşüyorum görmüyor musun?

  Üşüyorum görmüyor musun?

  Avatar of hamit keçecioğlu
  Hamit Keçecioğluhttps://haberton.com/
  Hamit Keçecioğlu,1998 yılında hayata merhaba dedi. Lise diplomasını da 2016 yılında aldı, şu an üniversitede okuyor. Spor eğitim ticaret üçgeninde geçen bir hayata sahip. Barışçıl bir ruha sahip.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Üşüyorum görmüyor musun? Bencillik kadar kötü bir duygu yoktur! insanoğlu kendini seviyor ama insanoğlu bunda aşırıya gitti mi bunun kimseye bir yararı olmuyor.

  Her zaman en güzel şeyin en iyi şeyin en pahalı şeyin bizimle olmasını ya da bizim olmasını isteriz.! peki bu ne kadar etik peki bu ne kadar vicdani peki bu ne kadar ahlaki?

  Kanımca bencillik dünyadaki tüm sorunların ana sebeplerinden biri. Paylaşmak, birine yardımcı olmak bir konuda yardım edebilmek birilerine, birilerini bulunduğu zorluktan çıkarmak ona kolaylık sağlayabilmek; kanunlarda yazmaz ama bence hepimizin asli görevlerinden biri..

  Üşüyorum görmüyor musun?
  Üşüyorum görmüyor musun?

  Kış mevsimindeyiz artık, evet kimilerine göre bu mevsim çok romantik bir mevsim, Bazı insanlar sıcak yuvalarında uzun kış gecelerini sevdikleriyle beraber geçirecek, bazı aşıklar karlar içindeki yollarda en güzel resimleri çekecek, kayak merkezleri hıncahınç dolacak kışın güzel tarafları bunlar, ha yapılmasın gidilmesin en güzel resimler çekilmesin demiyorum insanların bu tür şeyleri ihtiyacı var ama şu an üşüyen ellerin olduğunu üşüyen bedenlerin olduğunu canları yanan anne babaların olduğunu da hatırlatmak isterim çünkü bilirim ki hayat benden ibaret değil ama şunu da biliyorum hayat senden de ibaret değil bencil dostum.!

  Biliyorum ki sadece rengi hoşuna gittiği için dolabına bir tane daha mont ekleyen, marka takıntısı olduğu için bot alan haddinden fazla atkısı olan, beresi olan çok bencil insan var! ama şu an soğuktan tir tir titreyen küçük eller var şu an odasında yatalak olup soğuk suyla yıkanmak zorunda kalan hastalar var yaşlılar var yarın ev için kömür alabilecek miyim? diye düşünen içten içe eriyip biten çaresiz babalar var, aynı botu giyen kardeşler var, kimisi bazen okula gidemiyor, kimisi okula gittiği vakit ayaklarının üşümesinden dolayı dersi dinleyemiyor, kimisi de yazlık ayakkabılarıyla ezile büzüle iş yerine düşmeden bir yerini kırmadan gitmeye çalışıyor, yırtık ayakkabılarını karla gizleyenlerde yok değil.. şu an yatağında soğuktan üşüyen insanlar yok değil..!

  Birilerine yardım etmek insanlara dokunabilmek insanların yüzündeki tebessümün nedeni olabilmek çok zor olmamalı..

  Hepimizin etrafında üşüyen, yüreği yokluktan yanan, sabahtan akşama kadar kuytu köşede ağlayan babalar var gözüne uyku girmeyen anneler var soğuk yüzünden uyuyamayan çocuklar var..

  Bir tane daha mont almak yerine bir tane ayakkabı daha almak yerine bir tane atkı daha almak yerine bir tane daha parfüm almak yerine, bir tane daha krem almak yerine, yardıma muhtaçlara yardım etmek onları bu kara kışta yalnız bırakmamak onların yüreğine dokunabilmek bence bu madde perest dünyada hepimize iyi gelecektir..

  Biliyorum ki hâla bazı şeyleri kaybetmedik biliyorum ki hâla iyi insanlar var, biliyorum ki tek montla tek ayakkabıyla kışı geçirebilecek ruhlar var, dolabına sadece bir günlüğüne giymek için elbise ayakkabı almayıp yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olacak ruhlar var dostlar var insanlar var!
  kış güzel ama eğer komşun soğuktan açlıktan uyuyamıyorsa eğer minicik bedenler soğuktan tir tir titriyorsa o yeni montun, o marka ayakkabının, o prestijli mesleğinin, o lüks arabanın, o içinde bulunduğun güzel pahalı evin zerre bir güzelliği yoktur gözümde yoktur yeri gönlümde.!

  Üşüyorum görmüyor musun? Bencillik kadar kötü bir duygu yoktur! Insanoğlu kendini seviyor ama insanoğlu bunda aşırıya gitti mi bunun kimseye bir yararı olmuyor.
  Üşüyorum görmüyor musun? Bencillik kadar kötü bir duygu yoktur! insanoğlu kendini seviyor ama insanoğlu bunda aşırıya gitti mi bunun kimseye bir yararı olmuyor.

  İnsan insana liman olmalı insan insana dayanak olmalı insan insana elini vermeli insan insana gönlünü açmalı insan insana yetebilmeli, bu kış gecelerinde insanlar donmamalı insanlar üşümemeli çocuklar okula güle eğlene gidebilmeli, Bencil kendim ve bencil dostum ne dersin?

  Birine yardım etmek için doğru zaman değil mi? Evet dediğini duyar gibiyim e o zaman haydi sende bir şeyler yap.. Güzel şeyler yap güzel şeyler yapalım!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler