14.1 C
Ankara
14 C
İstanbul
14.2 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıÜreten ev kadınlarına destek oldu

  Üreten ev kadınlarına destek oldu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Genç girişimci Dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarına destek oldu!

  Organik gıdalar ile giyecek ve takı gibi ürünleri satmalarını sağlıyor. Manisa‘da genç girişimci Murat Dağdelen (24), Kısa zamanda 100’e yakın kadına ulaşan Dağdelen, kadınların ev ekonomisine katkı sağladıklarını söyledi. Genç girişimci Dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarına destek oldu!

  Genç girişimci dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarına destek oldu!
  Genç girişimci Dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarına destek oldu!

  Yunusemre ilçesinde ailesiyle yaşamını sürdüren medya iletişim mezunu Murat Dağdelen, aile bireylerinin yaptığı el işi ürünlerini satmak için bir alışveriş sitesi kurdu. Ailesinden esinlenerek yola çıkan Dağdelen’in kendi ismiyle kurduğu internet sitesi kısa sürede kadınlar tarafından büyük ilgi gördü. İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Karaman, Antalya ve Isparta gibi birçok ilde 100’e yakın kadına ulaşan Dağdelen, ev kadınlarının ürünlerini satmalarına ön ayak oldu. Kadınlar, internet sitesi aracılığıyla ürünlerini satarak, aile bütçelerine katkı sağlıyor.

  Genç girişimci dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarının organik gıdalar ile giyecek ve takı gibi ürünleri satmalarını sağlıyor. Üreten ev kadınlarına destek oldu!
  Genç girişimci Dağdelen kurduğu internet sitesinde üreten ev kadınlarına destek oldu!

  İki çocuk annesi Ayla Kadirhan, “Boş vakitlerimde takı işiyle uğraşıyorum. Yaptığım ürünleri satamadığım için elimde birçok ürün birikmişti. Arkadaşlarımdan siteyi duydum. Murat Dağdelen ile tanıştım. Ürünlerimi site aracılığı ile satmaya başladım. Ürünlerimi satarak hem ev ekonomime katkı sağlıyorum hem de boş vakitlerimi değerlendiriyorum. Eskiden çok fazla yaptığım için evde biriktikçe bana sıkıntı veriyordu. Eşe, dosta satıyordum, gerisi elimde kalıyordu. Şimdi öyle bir düşüncem kalmadı. Yaptığım ürünleri satıyorum. Bu da benim çok hoşuma gidiyor” diye konuştu.

  10 yıl önce emekli olan terzi Hatice Demir (55), alışveriş sitesinin kendisine hem maddi hem de manevi fayda sağladığını belirtti. Demir, “Mesleğim terzilik. Emekliyim. Evde hobi olarak reçel yapımına başladım. Önceden yaptıklarımı yakınlarıma ve çevreme dağıtıyordum. Murat beyle, teyzesi aracılığıyla bir sergide tanıştım. Teyzesi öncülük etti, ürettiklerimi bende sitede satmaya başladım. Ürettiklerimin insanlarının tarafından beğenilmesi güzel. Sitenin bana hem maddi hem de manevi faydası oldu. İnşallah daha da iyi olur” dedi.

  Manisa'da genç girişimci murat dağdelen (24), kısa zamanda 100'e yakın kadına ulaşan dağdelen, kadınların ev ekonomisine katkı sağladıklarını söyledi.
  Manisa’da genç girişimci Murat Dağdelen (24), Kısa zamanda 100’e yakın kadına ulaşan Dağdelen, kadınların ev ekonomisine katkı sağladıklarını söyledi.

  Genç girişimci Murat Dağdelen’in teyzesi Feyime Som (61) ise, ördüğü bebek kıyafetlerini sitede sattığını belirterek, “Bebek takımları örüyorum. Pazarlama da sıkıntı çektiğimiz için yeğenimin sitesinde satışını yapıyorum. Bu sayede hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyorum” diye konuştu.

  ‘HEDEFİM 1 MİLYON KADINA ULAŞMAK’

  1 ay gibi kısa sürede 100’e yakın kadına ulaşan Murat Dağdelen, hedefinin 1 milyon kadın  olduğunu söyledi. Dağdelen, “Uzun zamandır kendi işimi kurmayı düşünüyordum. Kendi ismimle bir alışveriş sitesi kurarak, farklı bir şeyler denemek istedik. Siteye ev kadınlarının ürettiği el emeği ürünleri koymaya karar verdim.

  Yunusemre ilçesinde ailesiyle yaşamını sürdüren medya iletişim mezunu murat dağdelen, aile bireylerinin yaptığı el işi ürünlerini satmak için bir alışveriş sitesi kurdu.
  Yunusemre ilçesinde ailesiyle yaşamını sürdüren medya iletişim mezunu Murat Dağdelen, aile bireylerinin yaptığı el işi ürünlerini satmak için bir alışveriş sitesi kurdu.

  Teyzemin aracılığıyla ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hanımeli pazarındaki kadınlara ulaştım. Hem gruptaki kadınlardan hem de sosyal medya üzerinden geri dönüşler aldım. İstanbul, Ankara, Balıkesir, Bursa, Karaman, Antalya ve Isparta gibi birçok ilde 100’e yakın kadına ulaştım. Her kadın yönetim panelinden kendi ürünleri yükleyerek, satabiliyor. Satış olduğu takdirde kadınlara SMS olarak, satılan ürünlerin bilgisi gidiyor. Çok mutluyum hem kadınlara hem de kendime iş kolu açtım.

  Hem onların aile bütçelerine katkı oldu, hem de ben gelir elde etmeye başladım. Hedefim 1 milyon kadına ulaşarak, onların ek gelir kazanmalarını sağlamak. Şu an sadece Türkiye geneli satışlar var ama yakın zamanda kargo anlaşması yaparak, ev hanımlarımızın ürünlerini tüm dünyaya satılacak” şeklinde konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler