14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÜrdün'de Veliaht Prensi ev hapsinde

  Ürdün’de Veliaht Prensi ev hapsinde

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Ürdün’de eski Veliaht Prensi ev hapsine alındı. Prens Hamza bin Hüseyin ve beraberindeki üst düzey 20 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. 

  Ürdün Kralı 2. Abdullah’ın kardeşi Prens Hamza bin Hüseyin’in gözaltına alındığı ve başkent Amman’daki Sarayı’nda ev hapsinde tutulduğu kaydedildi. Prens Hamza bin Hüseyin ve 20 kişi “ülkenin istikrarına tehdit olduğu gerekçesiyle” gözaltına alındığı belirtildi.  ABD medyası, Prens Hamza bin Hüseyin’in, başkent Amman’daki Sarayı’nda tutulduğu aktarılırken devlet ajansı haberi yalanladı.

  Üllkede dün gözaltına alınan üst düzey isimler arasında Eski Maliye Bakanı Bassem Awadallah ve Kraliyet Ailesi üyesi Şerif Hasan bin Zayd’ın da yer aldığı ifade edildi.Kral’ın en güvendiği danışmanlarından olan Awadallah, Ürdün’ün ekonomik reformlarının gerçekleşmesinde de etkili bir isim olarak ifade edilirken, reform sürecinde hükümetin baskısıyla karşılaştı.

  ABD VE ARAP DÜNYASINDAN KRAL 2’İNCİ ABDULLAH’A DESTEK

  Ürdün’deki gelişmeleri yakından izlediğini belirten ABD Dışişleri Bakanlığı, “Kral Abdullah ABD’nin kilit bir ortağıdır ve tam desteğimize sahiptir.” ifadelerine yer verildi. ABD’nin ardından Irak, Kuveyt, Bahreyn, Filistin, Mısır, Lübnan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), ülke güvenliği ve istikrarının korunması için alınan tüm kararlarda Ürdün’ü desteklediğini açıkladı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler