15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanSosyal mesafeye uyulmadı denetimler yoğunlaştı

  Sosyal mesafeye uyulmadı denetimler yoğunlaştı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Diyarbakır’da, kısıtlamasız hafta sonunda vatandaşlar tarafından sosyal mesafeye uyulmadığı görülürken, kent genelinde denetimler yoğunlaştı.

  Sağlık Bakanlığı‘nca dün açıklanan koronavirüs risk haritasında vaka sayısının arttığı iller arasında yer alan Diyarbakır’da, kısıtlamasız hafta sonunda güneşli havanın da etkisiyle tarihi mekanlarda yoğunluk oluştu. Vatandaşların sosyal mesafeye uymadığı görülürken, kent genelinde denetimler yoğunlaştı.

  Sosyal mesafeye uyulmadı denetimler yoğunlaştı
  Sosyal mesafeye uyulmadı denetimler yoğunlaştı

  Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı, 20- 26 Mart tarihli illere göre vaka sayısında her 100 bin kişide 36,28 ile ‘orta riskli’ iller arasında yer alan Diyarbakır, 27 Mart- 2 Nisan verilerinde ise 60,05’e ulaştı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı iller arasında yer alan kentte, güneşli havanın da etkisiyle özellikle tarihi mekanlarda insan yoğunluğu oluştu.

  Sur ilçesinde bulunan Hz. Süleyman Camisi ve İçkale’deki Millet Bahçesi ile Ongözlü Köprü’de, vatandaşların sosyal mesafeye uymadığı gözlendi. Kalabalıkla birlikte denetimleri sıklaştıran ekipler, koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

  ‘KISA SÜRELİĞİNE ÇIKTIK’

  Diyarbakır'da, kısıtlamasız hafta sonunda vatandaşlar tarafından sosyal mesafeye uyulmadığı görülürken, kent genelinde denetimler yoğunlaştı.
  Diyarbakır’da, kısıtlamasız hafta sonunda vatandaşlar tarafından sosyal mesafeye uyulmadığı görülürken, kent genelinde denetimler yoğunlaştı.

  Güneşli havayı fırsat bilerek kısa süreliğine kızıyla birlikte dışarı çıktığını belirten Fuat Kendir, “Kısıtlamalar ilimize uğramadı. Maskemizi taktık, mesafe kurallarına riayet ediyoruz. Kısa sürede salgının bitmesini temenni ediyoruz. Tüm hastalara acil şifalar diliyoruz” dedi.

  Ebru Kendir (8) ise “Artık maskemiz hayatımız oldu. Hava almak dışında bence dışarıya çıkmasak daha güzel olur” diye konuştu. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler