TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerUmut Bir Yurt Meselesi belgeseli yayınlandı

  Umut Bir Yurt Meselesi belgeseli yayınlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başkent’te üniversiteyi okumaya gelen gençlerin barınma problemini nasıl çözdüğünü ve bu süreçte neler yaşandığını konu alan Umut Bir Yurt Meselesi belgeseli Youtube kanalında yayınlandı.

  Belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz”  dedi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve gelmesinin ardından hayata geçirdiği sosyal dayanışma örnekleri her geçen gün artıyor.

  Başkent’te iyilik hareketini başlatan ve bunun dalga dalga yayılmasını sağlayan Yavaş son olarak üniversiteyi Ankara’da okumaya gelen ancak barınma sorunu yaşayan öğrencileri de yalnız bırakmadı.

  Yurt bulamayan ya da ekonomik zorluklar nedeniyle ev kiralayamayan öğrencileri Şefkat Evleri ile kiralanan otel ve yurtlara yerleştiren Büyükşehir Belediyesi şimdi de bu öğrencilerin barınma sorununun nasıl çözüldüğünü, aileleri ile yaşadıkları o anları anlatan belgesel bir film hazırladı.

  YAVAŞ: “BİNLERCE EVLADIMIZA YUVA OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDİYORUZ”

  Yürekleri ısıtan bir filme imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere ve ailelerine özel hazırladığı Umut Bir Yurt Meselesi belgeseli Youtube kanalında yayınladı.

  Başkan Yavaş da Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen ve barınma endişesi yaşayan gençlerin ve ailelerinin yaşadıkları süreci anlatan belgeseli sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

  “Üniversite Ankara’da okunur” sözünü tutan Yavaş paylaşımında, “Son öğrenci barınma hakkına kavuşmadan hiçbirimiz yastığa başımızı huzurla koyamayız. Kaybedilen her gün bu ülkenin geleceğinden çalınan gündür. Bu sene binlerce evladımıza yuva olduk, olmaya da devam ediyoruz” sözlerine yer verdi.

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİN HEM ANNESİ HEM DE BABASI OLDU

  Üniversiteyi kazanarak Ankara’ya gelen gençlerin parklarda ve sokaklarda kalmasına müsaade etmeyen ve umut ışığı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ailelerin emanet ettiği gençlere sahip çıkarak barınmadan yemeğe, çamaşırdan ulaşıma kadar birçok hizmeti ücretsiz karşılamaya devam ediyor.

  AŞTİ’de karşılanmalarından Büyükşehir Belediyesine getirilmelerine, rehberler eşliğinde barınma noktalarına nakillerinden kente dair bilgilendirilmelerine kadar birçok sorunu çözülen gençlere ve ailelerine özel hazırlanan belgesel, “https://www.youtube.com/watch?v=0X0MQSmeyQc&ab_channel=MansurYava%C5%9F” linki üzerinden izlenebilir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesinin barınma hizmetinden  bugüne kadar toplamda 5 bin 597 öğrenci yararlanırken, 18 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 3 bin 55 öğrenci ücretsiz barınma hizmeti almayı sürdürüyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler