TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriUmut Ata Sarıkaya birinciliğe kulaç attı

  Umut Ata Sarıkaya birinciliğe kulaç attı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yenimahalle sporcuları başarıdan başarıya koşuyor, Yenimahalle Belediyesi yüzme takımının minik sporcularından Umut Ata Sarıkaya birinciliğe kulaç attı.

  Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü, 565 lisanslı sporcusuyla başarıdan başarıya koşuyor. Futbol, hentbol, dart, boks, badminton, bilardo ve yüzme başta olmak üzere birçok farklı branşlarda düzenlenen müsabakalarda, il birinciliği, Türkiye Şampiyonluğu ve Avrupa Şampiyonluğu gibi büyük başarılara imza atan kulüp sporcuları Yenimahalle’nin ismini başarıyla temsil ediyor.

  Umut ata sarıkaya birinciliğe kulaç attı
  Umut Ata Sarıkaya birinciliğe kulaç attı

  Yenimahalle Belediyesi yüzme takımının minik sporcularından Umut Ata Sarıkaya da 28-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılan Türkiye Yüzme Federasyonu 10 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakaları’nda birinciliğe kulaç attı.

  Sarıkaya müsabakalarda 100 m kelebek, 200 m karışık, 200 m serbest ve 50 m kelebek stillerinin her birinden 1’incilik alarak müsabakalarda göz doldurdu.

  Sporcu gençler Yenimahalle’de yetişiyor

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yerel yöneticilerin görevi kentlerindeki gençlere sahip çıkmak, onlara sporda da eğitimde de uygun ortamları ve tesisleri hazırlamaktır. Biz Yenimahalle’de spor altyapımızı tamamladık. Tesislerimizden binlerce çocuğumuz faydalanıyor. Öte yandan spor kulübümüz bünyesinde lisanslı sporcular yetiştirmeye devam ediyoruz. 

  Yenimahalle sporcuları başarıdan başarıya koşuyor, yenimahalle belediyesi yüzme takımının minik sporcularından umut ata sarıkaya birinciliğe kulaç attı.
  Yenimahalle sporcuları başarıdan başarıya koşuyor, Yenimahalle Belediyesi yüzme takımının minik sporcularından Umut Ata Sarıkaya birinciliğe kulaç attı.

  Tek amacımız gençlerimizin sağlıklı olması ve kötü alışkanlıklardan uzak durması. Yüzme sporuna gençleri ve çocukları yönlendirmek amacıyla ilçemizin 4 ayrı noktasına olimpik kapalı yüzme havuzu yaptık. 5’inci havuzumuz Ata Mahallesi’nde ve inşaatı devam ediyor. Şimdi bu yatırımların meyvelerini topluyoruz. Minik Umut yine birinciliğe kulaç attı. Kendisini ve ailesini kutluyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler