TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriAvatar Gökhan'dan 11'inci Avrupa şampiyonluğu

  Avatar Gökhan’dan 11’inci Avrupa şampiyonluğu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  PARA-Armwrestling bilek güreşinde ilk derecesini, 2010’da ABD’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak elde eden, Avatar Gökhan Seven (44), dünyada sağ ve sol kolda 8, Avrupa’da ise 11’inci dünya şampiyonluğunu ilan etti.

  Henüz 9 aylıkken geçirdiği ateşli hastalık sonucu tekerlekli sandalyeyle yaşamak zorunda kalan Avatar Gökhan Seven, hayata sporla tutundu. Türkiye’nin adını bilek güreşinde dünyaya duyuran ve katıldığı şampiyonalarda rakiplerinin korkulu rüyası olan Erzurumlu Gökhan Seven, her iki kolda sayısını hatırlamadığı sayısını hatırlamadığı Türkiye, 8 dünya, 11 Avrupa ve 2 kez de Asya şampiyonluğu elde etti.

  Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen bilek güreşinde kilo aldığı için her yıl yarıştığı 75 kilo yerine ağır sıklette katılan, İstanbul Fatih Belediyesi Haliç Su Sporları Spor Kulübü sporcusu Seven, kendisinden 30-40 kilo daha ağır sporcularla ringe çıktı ve bu kez sağ ve sol kolda dünya 3’üncüsü oldu. Bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda tekrar 75 kiloda rakiplerinin karşısına çıkan Seven, finalde karşılaştığı Ermeni rakibini geçerek 11’inci sağ ve sol şampiyonluğunu kazandı.

  HEDEFİ, HER İKİ KOLDA 10’UNCU DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

  Avatar gokhandan 11inci avrupa sampiyonlugu 1 - spor haberleri - haberton
  Avatar Gökhan’dan 11’inci Avrupa şampiyonluğu

  Bu yılın sonunda Antalya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na, kendisine ait spor salonunda çalışarak hazırlanan Gökhan Seven, “Bilek güreşi milli sporcusuyum. 2006 yılından bu yana bilek güreşi sporuyla uğraşıyorum. Bugüne kadar sağ ve sol kolda 8 dünya, 11 Avrupa, 2 de Asya şampiyonluğum var. Bununla birlikte 2010 yılından bu yana sağ ve sol kolda üst üste Türkiye şampiyonu oluyorum.

  Pandemiden sonra kilo veremedim ve geçen yıl 75 kilo yerine ağır sıklette yarışmak zorunda kaldım. Benden 30-40 kilo fazlası olan rakiplerimle yarıştım sağ ve sol kolda uzun bir aradan sonra ilk kez dünya üçüncüsü oldum. 7-14 Mayıs’ta Romanya’da yapılan Avrupa şampiyonasında 75 kiloda Ermeni rakibimi bilek güreşinde geçerek 11’inci kez sağ ve sol kolda şampiyonluğumu ilan ilan ettim. Şimdiki hedefimde her iki kolda şampiyon olarak 10’uncu dünya şampiyonluğunu kazanmak. Rakiplerim unutmasın ki Türk’ün bileği bükülmez. Kendime ait vücut geliştirme ve fitness salonunda hem çalışıyor hem de sporcu yetiştiriyorum” dedi. 

  Öte yandan Romanya’dan Erzurum’a gelen Gökhan Seven, havalimanında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Abdullah Keleşoğlu, yakınları ve çok sayıda sporcu tarafından Türk bayrağı ve çiçeklerle karşılandı. Keleşoğlu, Seven’e yıllardır kolunda taşıdığı akikten bilekliği hediye etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler