TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatÜmraniye'de 2022-2023 kültür sanat sezonu

Ümraniye’de 2022-2023 kültür sanat sezonu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ümraniye’de 2022-2023 kültür sanat sezonu düzenlenen “18. Geleneksel Hikaye, Şiir, Resim Yarışmaları” ödül töreniyle açtı.

Ümraniye Belediyesi 2022-2023 kültür sanat sezonunu 5 Ekim’de gerçekleştirdiği etkinlik ile açtı. Etkinlikte Hikaye, Şiir, Resim dallarında dereceye girenlere ödüller takdim edildi. Vatandaşlar ödül törenine yoğun ilgi gösterdi. Gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın yanı sıra kültür, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Etkinlik, kanun sanatçısı ve bestekar Göksel Baktagir’in mini konseriyle hikaye ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödül takdimiyle devam etti. Şiir yarışmasında birincilik ödülünü Ümit Berdar, hikaye yarışmasında birincilik ödülünü Hatice Meraklı, resim yarışmasında birincilik ödülünü Vaqif Zeyidguliyev aldı.

“MEDENİYETİMİZİN ANA TEMELİ KÜLTÜR VE SANATTIR”

Etkinlikte konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kültür ve sanatın bir millet adına önemine dikkat çekerek, “Bizim medeniyetimizin ana temeli kültür ve sanattır. O olmadan da bir mekan ortaya çıkaramayız. Bir mimarlık olmazsa mesela bina yapamazsınız. Kültür sanatı himaye ederek ancak şehirlerimizi kurabiliriz” ifadelerini kullandı.

Ümraniye'de 2022-2023 kültür sanat sezonu
Ümraniye’de 2022-2023 kültür sanat sezonu

“KÜLTÜR SANATTA ISRARCI OLMALIYIZ”

Sözlerine devam eden Başkan İsmet Yıldırım, “Ümraniye’de 120 bin gencimiz var. Bir medeniyeti inşa etmek için kültür sanat etkinliklerinde ısrarcı olmalıyız. Kültür ve sanat bir yerde yoksa o zaman sizin devletiniz tartışılır hale gelir. Bugün burada 18’incisini geride bıraktığımız yarışmalarımız bizim için çok önemli. Hikaye, şiir ve resim alanında sanatçılarımızın eserlerini alanında üstat jürimiz değerlendirdi. Bütün katılımcılarımızı tebrik ediyorum” dedi.

“SANATA KÜLTÜRE EĞİLİMİ OLANLAR ORTAYA ÇIKIYOR”

Etkinliğe katılıp ödülleri takdim eden AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ise şunları söyledi:

“Aslında bu program daha önce yapılacak bir programdı ancak Amasra’daki maden kazasından dolayı ertelenendi. Bundan önceki belediye başkanımızın zamanında başlatılıp şimdi de devam ettirilen bir program. Birçok kültürel alanda hikaye, şiir alanlarında Ümraniye genelindeki okullarımızdan öğrencilerimiz katılıyor. Ben yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi, arkadaşlarımızı kutluyorum, tebrik ediyorum.

Ümraniye'de 2022-2023 kültür sanat sezonu düzenlenen 
Ümraniye’de 2022-2023 kültür sanat sezonu düzenlenen “18. Geleneksel Hikaye, Şiir, Resim Yarışmaları” ödül töreniyle açtı.

Tabii bu tür etkinlikler insan yapısı içerisinde sanata, kültüre eğilimli olan gençlerimizin de ortaya çıkmasını sağlıyor. Bundan dolayı belediye başkanımızı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bunlar, kültürel alanda geleceğimizi şekil verecek gençlerimize örnek olacak rol model olacak. Ödüllendirilmelerini de anlamlı buluyorum.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler