TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriUluslararası alanda dereceye giren sporculara ödül

  Uluslararası alanda dereceye giren sporculara ödül

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gaziosmanpaşa Belediyesi 2021 ve 2022 yıllarında ulusal ve Uluslararası alanda dereceye giren sporculara ödül verildi. İlçenin Şehir Tiyatroları Sahnesi’nde gerçekleştirilen ve Milli Okçu Mete Gazoz’un davetli olduğu törene çok sayıda sporcu, antrenör ve aile katıldı.

  Gaziosmanpaşa Belediyesi 2021 yılından 2022 yılı temmuz ayına kadar geçen sürede Ulusal ve Uluslararası şampiyonalarda derece alan lisanslı sporcularını ve ailelerini desteklemek adına bir ödül töreni düzenledi. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçenin adını sportif alanda duyurup belediye adına markalaşmasını istediği törene, Karate Olimpiyat 2’ncisi Eray Şamdan, Karate Olimpiyat 3’ncüsü Merve Çoban, Tekvando Federasyon Başkanı Metin Şahin ile birçok alanda derece almış sporcular katıldı.

  Karate, boks, vücut geliştirme, güreş, okçuluk ve diğer birçok alanda derece yapan sporcuların ödüllendirildiği tören izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi. Törene davet edilen Milli Okçu Mete Gazoz yoğun programından dolayı katılım sağlayamayınca ödülünü babası Metin Gazoz aldı.

  “BURADAKİ AMACIMIZ SADECE ÖDÜL VERMEK DEĞİL SPORCULARA TEŞEKKÜR ETMEKTİ”

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Hasan Tahsin Usta, sadece gençlerin değil Türk halkının da sporla daha çok kaynaştığını söyleyerek, “Kendisini geliştirme ve başarıya ulaşma noktasında da önder olan sporcularımızla bu hedefi yakalayacağımıza inanıyorum. Bugün burada Gaziosmanpaşa ilçemizde 83 tane başarılı sporcumuzu ödüllendirmeyi planladık.

  Buradaki maksadımız sadece ödül vermekten öte hem sporcularımızı teşekkür etmek hem onlarla spor yapan tüm gençlerimize örnek olacak başarılarını anlatmaktı. Kendi alanlarında gerek ulusal gerekse uluslararası alanda ödül alan dereceye giren tüm sporcularımızı buraya takdim ettik ve onlara ödül verdik. Aynı zamanda onların bu başarıya ulaşmasında çok büyük katkıları olan antrenörlerini de ödüllendirdik” dedi.

  Uluslararasi alanda dereceye giren sporculara odul 1 - spor haberleri - haberton
  Uluslararası alanda dereceye giren sporculara ödül

  GAZİOSMANPAŞA’DA SPORLA İLGİLENMEYEN KİMSE KALMASIN DİYE BU ÇALIŞMAYI YAPTIK”

  Sporun her alanında her bir vatandaşla buluşmak istediklerini belirten Usta, “Spora ve sporcuya destek veren, önem veren herkesi de takdir ediyoruz. Gaziosmanpaşa’da spor yapmayan sporla ilgilenmeyen spora duyarlılık göstermeyen kimse kalmasın diye bu çalışmayı, bu planlamayı yaptık. İnşallah bundan sonra uluslararası arenada hem ülkemizin hem şehrimizi temsil edecek birçok alanda sporcu yetiştirmenin de de gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.

  “METE’NİN SELAMI VAR”

  Milli Okçu Mete Gazoz’un babası Metin Gazoz olimpiyat düzeyinde derece, dünya ve Avrupa düzeyinde ödül almanın çok zor olduğunu söyleyerek, “Mete’nin selamları var. Kolombiya’dan dünya kupasından dün sabah geldi. Ama akşam Tokyo’ya gitti. Yaklaşık 3 aydır ben de göremiyorum. İstiklal marşımızı okutmak ve bayrağımızı göklere çektirmek burada gördüğüm velilerimizin de yaşayacağı en büyük duygu” dedi.

  Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler