TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerSanatçı Onur Şan Şile'de konser verdi

  Sanatçı Onur Şan Şile’de konser verdi

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Halk Müziği Sanatçısı Onur Şan Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Boyu Festival etkinlikleri kapsamında Kent Meydanında verdiği konserde sevenlerine Türkülerle dolu bir gece yaşattı.

  Konser sırasında yaptığı konuşmada günümüzde herkesin türkü söylediğini belirten Şan, “Kimisi bizi beğenir kimisi beğenmez. Onun da başımın üstünde yeri vardır. Herkes herkesi beğenmek zorunda değil ama türkü söyleyeni dinlerken eğer usulünün dışında çok fazla söylüyorsa ki günümüzde çok fazla var. Evet bazen güzel oluyor ama hem yöre hem de türkünün özü gidiyor. Ben konservatuar mezunu bir sanatçı olarak bunu söylemek zorundayım. Türkülerimiz kimsenin tekelinde değil, herkesin ağzına yakışır şekilde olmalı. Siz dinleyenlerimizden ricam yemek yaparken nasıl pirinçten taşları ayırıyoruz bu ayrımı yapmalısınız. İnşallah mesajım gerekli yerlere gider” dedi. 

  Sanatci onur san silede konser verdi 1 - yerel haberler - haberton
  Sanatçı Onur Şan Şile’de konser verdi

  Renkli görüntülerin yaşandığı gecede Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da Onur Şan’ı ilçede görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ocaklı, “1 ile 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan iki yıl pandemi nedeniyle ara verdiğimiz 33’üncü Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Şenliği’ne yurdumuzun dört bir tarafından vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

  Şan konser sırasında sevenleriyle bol bol da fotoğraf çektirdi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler