TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıUludağ'da sezon açıldı pistler doldu

  Uludağ’da sezon açıldı pistler doldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ’da sezonun açıldığı ilk hafta sonu pistlerde hareketlilik yaşandı.

  Yoğun sis ve tipiye rağmen pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler, sıfırın altında 13 derecede kayak yapmanın keyfini çıkardı.

  Uludağ‘da kayak sezonu açıldı. Kar kalınlığının 50 santimetreyi geçtiği Uludağ’da hava sıcaklığı sıfırın altında 8 ile 13 derece arasında termometrelere yansıdı. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra günübirlikçilerin de geldiği Uludağ’da yoğun sis ve tipiye rağmen kayakseverler pistelere çıktı. Pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler, kayak yapmanın keyfini çıkardı. Otellerin doluluk oranlarının yüzde 50’leri bulduğu Uludağ’da yılbaşı için şimdiden rezervasyonlar yapılmaya başlandı. 

  Uludağ'da sezon açıldı pistler doldu
  Uludağ’da sezon açıldı pistler doldu

  ‘TİPİYE RAĞMEN EĞLENİYORUZ’

  İzmir’den arkadaş grubuyla birlikte geldiği Uludağ’da çok eğlendiklerini belirten Alper Şen,”Hava biraz soğuk ama burası gerçekten kalabalık. Sezon daha yeni açıldı ama herkes gelmiş. İlerleyen haftalarda daha kalabalık olacaktır. Şu anlık güzel ama biraz tipi var. Bayağı beğendim. Kayak yapmak çok keyifli” dedi. Samet Soydaş ise, “İlk defa geliyorum. Arkadaş grubumla geldim. Tipi biraz eğlencemizi bozdu ama eğlenmeye çalışıyoruz. Çok soğuk ama çok eğlenceli” ifadelerini kullandı.

  Toplam 5 bin yatak kapasiteli Uludağ’da 17 otel ve  tesis bulunuyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler