TRY - Türk Lirası
EUR
15,1717
USD
13,4068
GBP
18,2262
CNY
2,1133
-9.7 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
6.5 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanAdana'daki evim mağdurları yardım istedi

  Adana’daki evim mağdurları yardım istedi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adana’daki evim mağdurları,  Atatürk Parkı’nda toplanarak eylem yaptı. Mağdurlar, yetkililerden yardım istedi.

  Halk arasında faizsiz ev alma, faizsiz taşıt alma gibi isimlerle anılan 21 tasarruf finansman şirketi, kontrolsüz büyüyen sektörün vatandaşları mağdur etmemesi için bir süre önce Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF) tasfiye edildi. ‘Evim şirketleri’ olarak bilinen firmaların mağdurları, Atatürk Parkı’nda bir araya gelerek eylem yaptı. Pankart ve dövizler taşıyan mağdurlar, slogan atarak yetkililerden yardım istedi. Mağdurlar, ev alma hayaliyle binlerce TL para harcadıklarını ancak istedikleri evlere kavuşamadıklarını kaydetti.

  Adana'daki evim mağdurları yardım istedi
  Adana’daki evim mağdurları yardım istedi

  Grup adına basın açıklaması yapan Ömer Ilgın, “Cumhurbaşkanımız, mazlumun ve mağdurun yanındadır. Bizler, haklıyız ve dahi mağdur değilken mağdur edildik. Sorun, sadece bizim sorunumuz değil. Bu sorun bir memleket meselesi olarak karşımızda duruyor. Biz biliyoruz ki devletimiz büyük, kudretlidir. Bu sorunumuzun acilen çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler