TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
29 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
32.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerUkraynalı savaş mağduru sporcu çocuklar, Rize’de

  Ukraynalı savaş mağduru sporcu çocuklar, Rize’de

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kulüpler Birliği Vakfı’nın organize etmesiyle Türkiye’ye gelen 131 kişilik Ukraynalı savaş mağduru sporcu çocuklardan 43’ü Çaykur Rizespor Kulübü tarafından misafir edilmek üzere Rize’ye geldi. 

  Kulüpler Birliği Vakfı tarafından organize edilen ve Trabzonspor, Çaykur Rizespor, Kayserispor, Sivasspor ve Antalyaspor’un da destek verdiği proje kapsamında Ukraynalı savaş mağduru altyapı sporcularından oluşan 131 kişilik kafile, özel uçakla Polanya’dan Trabzon’a geldi. Çaykur Rizespor Kulübü’nün süreç boyunca konuk edeceği kafiledeki 43’ü çocuk ve 5 ebeveyn Rize’ye geldi. Ukraynalı savaş mağduru çocuklar, altyapı tesislerinde yeşil-mavili yöneticiler tarafından karşılandı. Yeşil-mavili forma giyen çocuklar, tesis önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 42 saat yolculukla Rize’ye ulaşan çocuklar yemeklerini yedikten sonra dinlenmeye çekildi.

  Ukraynali savas magduru sporcu cocuklar rizede 1 - yerel haberler - haberton
  Ukraynalı savaş mağduru sporcu çocuklar, Rize’de

  “ÇOK DUYGUSAL BİR SÜREÇ”

  Çaykur Rizespor Asbaşkanı Serkan Karavin, “Kulüpler Birliği’nin almış olduğu kararla Türkiye’de 150’ye yakın çocuğu misafir ediyoruz. Rizespor olarak 43 çocuğumuz, 5 ebeveyni ile beraber Rize’deler. Bu tabii ki Türkiye’nin gücünün bir göstergesi. Türkiye burada hepsine kucak açıyor. Biz de Ukrayna’daki sporcu çocuklarımızı buraya getirdik. Bu malum savaş süreci bitene kadar ki inşallah kısa zamanda çözülür diye düşünüyoruz, burada bizim misafirimiz olacaklar.

  Ukraynali savas magduru sporcu cocuklar rizede 2 - yerel haberler - haberton
  Ukraynalı savaş mağduru sporcu çocuklar, Rize’de

  Konaklamaları ile beraber bütün ihtiyaçları Çaykur Rizespor tarafından karşılanacak. Kendileri ile alakalı eğitimlerinin yanında dil eğitimi vermeyi düşünüyoruz. Başkanımız ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber bu süreci beraber atlatacağız. Çok duygusal bir süreç. Yaklaşık 42 saattir yoldalar. Tren yolculuğundan sonra uçakla buraya geldiler. Biz burada onlara huzurlu bir ortam sunarak yaşadıkları sıkıntılı süreci atlatmaya çalışacağız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler