TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarHoş geldin Ya Şehri Ramazan

  Hoş geldin Ya Şehri Ramazan

  Ela Danış
  Ela Danışhttps://haberton.com/
  Ela Danış, 1987 İzmir doğumlu, bugüne kadar kazanmış olduğu tüm bilgi ve becerileri başkalarına aktarmayı hedefleyen ve bu hedefler doğrultusunda ilerleyen birisi.

  Haftanın Öne Çıkanları

  11 Ayin Sultanı Hoş geldin Ya Şehri ramazan, Ramazan ayı diğer aydan daha kutsaldır. Kuran-ı Kerim indirilmeye başlanmış, ibadetlerin yapıldığı ve Kadir Gecesi’nin de bu ayın içinde olduğu en hayırlı aydır.

  Bu ayın bin aydan daha hayırlı olduğu söylenir. Bu ayda üzerimize rahmet sağnak yağar ve Allah dualarımızı boş çevirmez. Huzur ve bereket ayıdır.

  En güzeli oruc tutarız, namaz kılarız ve zekâtlar veririz. Aç kişiler doyurulur yardım edilir. Aileler toplanır İftar sofraları kurulur, heycanla topun patlamasını bekleriz. Komşular birbiri ile yardımlaşır. Sahurlar yapılır. Camilere gidilir, Dualar edilir ve evlere bereket dolar. Dualar, ilahiler, tadına doyulmaz sohbetler TV’lerde izlenir. Küsler barışır. Büyükler ziyaret edilir. Ramazan ayı tövbe ayıdır ve yaptığımız günahlardan, işlediğimiz suçlardan tövbe ederiz. İbadetlerimiz büyük olur.

  Hoş geldin ya şehri ramazan
  Hoş geldin Ya Şehri Ramazan

  Bu güzellikler içinde önemli olan bir konu daha vardır ki ramazanda ne giyeriz? Peki ramazanda ne giymeliyiz? Bol kesimli pamuklu elbiseler mi? Yoksa mini etek askılı badiler mi? Çevremizdekilerin, hanemizde bize bağlı kişilerin ne giydiğini her zaman önemseriz. Dikkatimizi çeker. Ramazan ayı gelince de dikkatler hep bayanların üzerinde olur. Oruçlu iken mini etekle dışarı çıkan, ramazan ayında denize giren, tırnakları ojeli veya dar pantolon giyen kişilerle elbette ki karşılaşmışızdır. Hele ki ramazan yaz aylarına denk geliyorsa.

  Mini etek giyen oruç tutamaz mı peki veya askılı bir elbise giydiyse onun oruç tutma hakkı elinden alınmışmıdır. “Ayıp ramazanda böyle giyinir mi? Ojeli namaz kılınır mı? O dekolteyle oruç tutulmaz! İki bayram arası nikah olmaz. Başı kapalı ama erkegin elini tutmus.” Vb. cümleleri ve daha kötülerini duymuşuzdur. Peki kime göre neye göre? Bir söz vardır ya parayla imanın kimde olduğu belli değil diye. Zamanında bu sözleri sarfeden insanların çoğu sapık zihniyetli kızları taciz etmiş ya kapalı ve sonrasında başını açmış, yada tesettürden çıkıp şort giyen insanlar oluyor nedense. Dinime küfür eden müslüman olsa. İslamın 5 şartını sorsam kekelersiniz.

  11 ayin sultanı hoş geldin ya şehri ramazan, ramazan ayı diğer aydan daha kutsaldır. Kuran-ı kerim indirilmeye başlanmış, ibadetlerin yapıldığı ve kadir gecesi'nin de bu ayın içinde olduğu en hayırlı aydır.
  11 Ayin Sultanı Hoş geldin Ya Şehri ramazan, Ramazan ayı diğer aydan daha kutsaldır. Kuran-ı Kerim indirilmeye başlanmış, ibadetlerin yapıldığı ve Kadir Gecesi’nin de bu ayın içinde olduğu en hayırlı aydır.

  İnsanların rehbere ihtiyacı yoktur. Hür iradeleri ve özgürlükleri, zekaları kendilerine rehberlik edebilir. Sizden önce dini aileleri öğretir. Kitaplar vardır. İllaki ramazanın gerektirdiği koşulları biliyorlardır. Siz kötü düşünenler yüzünden insanlar namaz kılıyorum demekten, Kur-an okuyorum demekten çekinir halde. Ben hiç görmedim namaz kılarken veya Kur-an okurken story atan birilerini. Bu ülkede orkid rekalamları nasıl yapılıyor ve erkeklerin herşeyden fazlasıyla ilgi alakaları varsa bayanlarında hür iradeleri ile namaz kıldıkları oruç tuttukları Kur-an okuduklarını söylemeleri lazım.

  Kötülügün vücut bulmus hali olmaktansa bırakın insanların günahları da sevapları da kendine olsun. Siz dogru olanı kendiniz yapın kendiniz için sevap kazanın. Bu ramazanda bol tövbe, ahlak ve iyi niyet ile dua edin ve Allah’ın bahşettiği değerli nefesinizi boşa harcamayın. Hayırlı ramazanlar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler