TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerUkrayna ordusuna 22 adet M109 obüs bağışlandı

  Ukrayna ordusuna 22 adet M109 obüs bağışlandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Norveç Savunma Bakanlığı dün açıklama yaparak Ukrayna ordusuna 22 adet M109 obüs bağışladığını duyurdu.

  Norveç Savunma Bakanı Bjørn Arild Gram, bu tür silahların Ukrayna tarafından talep edildiğini ve gelişmelerin daha ağır silah bağışını gerektirdiğini ifade etti.   

  Norveç Savunma Bakanlığı açıklamada Norveç Savunma Bakanı Bjørn Arild Gram’ın sözlerine yer vererek “Ukrayna bu tür silahları özellikle talep etti. Ukrayna’daki savaştaki gelişmeler, şimdi daha ağır topçu ve silah sistemlerinin de bağışlanması gerektiğini gösteriyor” dedi. Bakanlık, Norveç Ordusunun kısa süre önce M109 obüslerini Güney Kore’den yeni obüslerle değiştirdiğini, ancak hala M109’un depolarında bulunduğunu belirterek bağışlanan 22 adetin bu depodan sağlandığını ifade etti.

  Ukrayna ordusuna 22 adet m109 obüs bağışlandı
  Ukrayna ordusuna 22 adet M109 obüs bağışlandı

  EĞİTİM ALMANYA’DA VERİLDİ

  Bakanlık, obüslerle (havan topu) birlikte donanım, yedek parça ve mühimmat bağışlanacağı ifade edilerek Norveç askerlerinin Almanya’da Ukrayna askerlerini obüslerin kullanımı konusunda eğittiğini vurguladı.

  Topçu parçaları Norveç’ten sevk edildiği ancak Norveç hükümetinin güvenlik nedenleriyle bağışı kamuoyuna açıklamak için beklediği kaydedildi. Norveç Ukrayna’nın işgalinden bu yana 4 bin M72 anti-tank silahlarının yanı sıra 1500 kurşun geçirmez yelek, 5 bin kask, 15 bin kumanya, 1000 filtreli koruyucu maske, 2 bin uyku tulumu, 10 bin uyku matı bağışladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler