14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaYerel HaberlerAnkara HaberleriÜcretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor

  Ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatmak için başlattığı ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor. 

  Eskişehir, İstanbul, Konya ve Samsun Yolu üzerinde hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında bekleyen kurtarma araçları; yolda kalan, aracı arızalanan ya da kaza geçiren sürücülerin araçlarını sanayiye kadar götürüyor. Vatandaşlar, Başkent 153’ü arayarak bu hizmetten yararlanabilir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların hayatını kolaylaştıran uygulamalara imza atmayı sürdürüyor.

  Ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor
  Ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor

  Hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında Eskişehir, İstanbul, Konya ve Samsun Yolu üzerinde bulunan 4 kurtarma aracıyla, araç kaza ve arızalarında sürücülere ücretsiz çekici hizmeti veriliyor.

  AMAÇ HEM TRAFİĞİ RAHATLATMAK HEM DE SÜRÜCÜLERE EKONOMİK DESTEK SAĞLAMAK

  Büyükşehir Belediyesi kent genelinde artan trafiği rahatlatmak ve sürücülerin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Haziran 2020 tarihinden itibaren başlattığı uygulamayla aracı arızalanan ya da kaza yapan vatandaşların imdadına yetişiyor.

  Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait 4 ayrı kurtarma aracı hafta içi her gün 4 farklı noktada nöbet tutarak, sorun yaşayan sürücülerin araçlarını sanayiye kadar ücretsiz taşıyor.

  BAŞKENT 153’Ü ARAMAK YETERLİ

  Yolda kalan ya da kaza geçiren vatandaşlar, Başkent 153’ü arayarak ücretsiz araç çekici hizmetinden yararlanabiliyor.

  Oto Kurtarıcı Operatörü Mustafa Keleş, “4 ana arterde trafiğin yoğunlaşmaması için yolda arızalanan ya da kaza geçiren araçları ücretsiz çekerek istedikleri noktalara götürüyoruz” derken, sabah saatlerinde aracı arızalandığı için Başkent 153’ü aradığını anlatan Mustafa Güler adlı bir vatandaş da, “Belediye yetkilileri kısa sürede gelerek, aracımı çekmeme yardımcı oldu. Vatandaşa yönelik böyle bir hizmeti başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederim’’ diye konuştu.

  BAŞKENTLİLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

  Ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş’ın başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatmak için başlattığı ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor.
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmak ve trafiği rahatlatmak için başlattığı ücretsiz araç çekici hizmeti devam ediyor. 

  Yolda kalan araçlara yönelik başlatılan ücretsiz araç çekici hizmetinden haberdar olduklarını ve memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkentliler, Büyükşehir Belediyesinin hayatı kolaylaştıran hizmetlerini yakından takip ettiklerini şu sözlerle ifade ediyor:

  -Sadettin Çelik: “Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz araç çekici hizmetinden haberim var. Aracımın arızalanması durumunda arayacağım.”

  -Aziz Kılıç:  “Ankara Büyükşehir Belediyesinin yolda kalan araçlara yönelik başlattığı ücretsiz araç çekici hizmetini çok beğendim. Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

  Atilla Yılmaz: “Bu uygulamadan haberim var. Ben şu ana kadar bu hizmetten faydalanmadım ama yararlanıp beğenen arkadaşlarım mevcut. Araçların istenilen yere götürülmesi de çok iyi düşünülmüş.”

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler