15.8 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTuzla'da boya fabrikasında yangın

  Tuzla’da boya fabrikasında yangın

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Tuzla’da boya fabrikasında yangın çıktı. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

  Yangın saat 12.30 sıralarında Tuzla Deri Sanayi Bölgesi’nde bulunan 4 katlı bir boya fabrikasında çıktı. Boyaların alev almasıyla birlikte fabrikada çalışan işçiler yangına müdahale etmeye çalıştı.

  Çabalar yetersiz kalınca olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler yangına müdahale etmeye başladı. İçeride bulunan işçiler ise tahliye edildi. Tedbir amaçlı sağlık ekipleri de istendi. Olayda yaralı ve can kaybı bulunmazken yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

  “SU YETERLİ OLMADI, İTFAİYEYİ ARADIK”

  Tuzla'da boya fabrikasında yangın
  Tuzla’da boya fabrikasında yangın

  Yangına müdahale eden Cahit Arıcan, “Ben kapıda bekliyordum, dışarıdaydım. İçeride çalışanlar vardı, demir yığını topluyorlardı. Demirler parlama yaptı, tinerlerden ya da boyalardan. Hemen su yetiştirmeye çalıştık ama su yeterli olmadı. Ondan itfaiyeleri aradık, 10 dakika gelip söndürdüler.

  Yaralı yok, içeride 3-4 kişi vardı” diye konuştu. Fabrikada çalışan Fatih Bıyık, “Biz içeride çalışıyorduk. Kesim yaparken bir anda parladı, alev aldı. İçinde çok az boya vardı. Dışarı çıktık. Şu anda itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Söndü Allah’a şükür” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler