TRY - Türk Lirası
EUR
18,1731
USD
18,5565
GBP
20,6437
CNY
2,6077
13.3 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
16 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarTürkülerin Efsanesi Ruhi Su ölüm yıldönümünde anılacak!

Türkülerin Efsanesi Ruhi Su ölüm yıldönümünde anılacak!

Müşerref Ceyda Yarkent
Müşerref Ceyda Yarkenthttps://haberton.com/
Müşerref Ceyda Yarkent, Okan Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı 2018 Mezunu. Atölye Bia gibi birçok kurumda yazar ve editör olarak çalıştı. Şu anda okulunu 4 yıla tamamlamaya çalışıyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Her kesimin türküleri söyleyişini severek dinlediği Türk müziğinin efsane ismi, aynı zamanda da bir Opera sanatçısı olan Bas – Bariton Ruhi Su, 37. ölüm yıldönümünde İstanbul Kadıköy Süreyya Operası’nda anılacak. 

Süreyya Operası’nda gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte, 20 Eylül 2022 (salı) saat 20:00’da türküler ve aryalar seslendirilecek.

20 Eylül 1985′ te aramızdan ayrılan Ruhi Su, Türk Müziğinin önemli bir ismi oluşuyla birlikte sanatçı duruşuyla da hafızalara kazınmıştı.

Türkülerin efsanesi 37. Ölüm yıldönümünde anılacak!
Türkülerin Efsanesi 37. ölüm yıldönümünde anılacak!

Programa Kimler Katılacak ve Programın İşlenişi Nasıl Olacak?

Bu yıl gerçekleşecek anmada, şefliği Haluk Polat’ın , sunumu ise Orhan Aydın’ın üstlendiği etkinlikte, Solist sanatçı Göktuğ Alpaşar, Su’nun yer aldığı Operalardan aryalar seslendirecek. Nursel Dinler Yazman, Haluk Tolga İlhan , Ufuk Karakoç ve Ruhi Su Dostlar Korosu türküler seslendirecek.

Anma konserini izlemek isteyen Ruhi Su severleri Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne gelerek konser davetiyelerine ulaşabilir.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler