TRY - Türk Lirası
EUR
18,1731
USD
18,5565
GBP
20,6437
CNY
2,6077
13.3 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
16 C
İzmir
3 Ekim 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarŞansa inanır mısınız?

Şansa inanır mısınız?

Gizem Abanoz
Gizem Abanozhttps://haberton.com/
Gizem Abanoz, 28 yaşında. Hasta kabul eğitimi, temel tiyatro eğitimi ve temel oyunculuk eğitimi aldı. Aktif olarak oyunculuk yapmakta. Wattpad'te yazılar yazıyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Şansa inanır mısınız? Yada inanıyorsanız şansı kendiniz mi yarattığınıza yoksa şansın doğuştan gelen bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz.

Kader algısı nerede devreye giriyor? Şansla kader aynı şeyler mi hedef alıyor sizce? Şans hayal ettiğiniz şeyleri size sunan durumlar mı? Yoksa kader bizi hangi anlamda yol sunuyor?

Hepsine sırayla bakalım;

Şans öyle anlarda gelir ki, ansızın başınıza gelen durumlarda oluşur hatta başına talih kuşu kondu deriz.
İstediğin arabayı aldığında yada istediğin tatile sonunda çıkıyorsun, İstediğin hedefe ulaştın, artık zenginsin, sevdiğin işlerle hayal ettiğin yerdesin diyoruz ya hani.

İşte bu şanslar bize biz istedikçe geliyorlar. Kaderinde varsa hayal ettiğin seni buluyor. Kader gayrete aşık derler ne kadar gayret edip çaba sarf edersen şansın o kadar açık olur, bazen olumsuz giden durumlarda dahi kaderin seni koruduğunu görürsün aslında o zaman da şansın seni koruyarak devreye giriyor.
Kader aslında bize teker teker düşüncelerimizi hayal ettiklerimizi değerlendirmek için bize fırsat veriyor ya başarılı oluyoruz yada başarısız ama o başarısız oluşlar bile çok şey anlam ifade ediyor, olmadı mı? kalk yeniden yap diye yoruldun mu? dinlen yine odaklan yine yap diye.

Şansa inanır mısınız?
Şansa inanır mısınız?

Bazı insanların hayatta istediği şeyler bir anda olur, düşünceleri hayal ettikleri bir anda gerçekleşir. Bazı insanların da çetrefilli yolları vardır, ama aslında olan yada olmayan gibi gözükenin altında da kaderin bize bir teklifi vardır, biz bunu ilk başlarda fark edemesekte, bize verilen aslında daha da büyük şanstır; sana yeni bir yol sunuyorum istemediğin bir yol gibi gözükebilir ama kalk adım at o yolda seni neler bekliyor yavaş yavaş hisset diyor.

Kader bize biz olacağımız şeyleri önümüze sunuyor, kimimiz kabulleniyoruz sonrasında iyi ki de bu yoldan gitmişim diyoruz ki o süreçte kendimizi geliştirmeye ideallerimizi hayallerimizi bu yoldan giderek kurmaya devam ediyoruz, işte asıl burada başlıyor.

Neyi gerçekten isteyip istemediğini fark etme sürecin

Kader sana şansını her kulvarda verir, sen neyi nasıl harekete geçireceğine odaklan, en önemlisi kötü gibi gözüken şeylerin de senin şansının olacağına inan. Çünkü hayal ettiğin ne varsa, biraz farklı şekilde de olsa sana niyet ederek, isteyerek mutlaka geri döner; ister başka bir yerde ister başka bir biçimde ama mutlaka geri döner.

Şans kendi içindeki sestir, şans dilinden dökülenlerdir şans kafanda kurduğun hayallerde kısacası kaderin seni götürdüğü yerler senin şansındır. Neyi nasıl devam edeceğine sen karar veriyor ve hayatını o şekilde idame ettiriyorsun. Olmayacak olanlar olur, olacak gibi olanlar olmaz bazen işte buda kaderin sana hediyesidir unutma.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler