22.1 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
28.9 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTurkovac Faz-3 gönüllülere uygulanmaya başlandı

  Turkovac Faz-3 gönüllülere uygulanmaya başlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Turkovac Faz-3 gönüllülere aşının üretildiği Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) uygulanmaya başlandı

  Sağlık Bakanlığı, ERÜ ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen Covid-19 aşısı TURKOVAC’ın Faz-3 aşamasında ilk dozu, Ankara Şehir Hastanesi, İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Kayseri Şehir Hastanesi’nden sonra ERÜ Tıp Fakültesi’nde de uygulanmaya başladı.

  Aşı uygulama programına katılan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, şunları dile getirdi:

  “Erciyes Üniversitemiz tarafından geliştirdiğimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen Turkovac aşı çalışmamız devam etmektedir. Erciyes Üniversitesi Faz-1 ve Faz-2 klinik çalışmalarımızdan sonra Sağlık Bakanlığı’na devretmiştik. Şu anda Sağlık Bakanlığımızın koordinesinde olarak Faz-3 çalışmaları İstanbul ve Ankara’da devam etmektedir.

  Bu hafta itibari ile Şehir Hastanesi ve fakültemiz çalışmalara dahil edildi. Turkovac  aşısında Faz-3 çalışmalarımız devam ediyor. Faz-3 çalışmalarının yürütülmesinden dolayı gurur duyuyoruz. İnşallah bir an önce bu Faz-3 çalışmalarımız da tamamlanır. Turkovac aşımız yaygın hale geçer. Tüm gönüllerimizi e-nabız üzerinden başvurularını bekliyorum.”

  Turkovac faz 3 gonullulere uygulanmaya baslandi - öne çıkan - haberton
  Turkovac Faz-3 gönüllülere uygulanmaya başlandı

  İlk doz gönüllü ERÜ personeli Mustafa Altuntaş’a yapıldı. Altuntaş, şunları söyledi:

  “Böyle bir aşı çalışması yaptığı için Erciyes Üniversitesi‘ne teşekkür ederim. Dört gözle bu aşıyı bekliyordum. Bu çalışmaya gönüllü oldum. Herkesi de aşı olmaya tavsiye ediyorum. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı olur.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler