27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanTurkovac aşısının 3. doz klinik çalışması başladı

  Turkovac aşısının 3. doz klinik çalışması başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Turkovac aşısının 3. doz klinik çalışmalarının başladığını açıkladı

  Bakan Koca açıklamasında “Turkovac-Coronovac 3. doz klinik çalışması Ankara Şehir Hastanesinde başladı. Çalışmaya 2 doz Sinovac aşısı yapılıp 2. dozun üzerinden 90 gün geçen 18-59 yaş arası gönüllüler katılıyor. Yerli aşının sonuçlanmasına destek için zemin kat aşı birimine bekliyoruz.”

  “Sinovac ve Turkovac aşılarının 3’üncü doz rapel dozdaki etkinliklerini kıyaslayacağız”

  Turkovac asisinin 3. Doz klinik calismasi basladi 1 - öne çıkan - haberton
  Turkovac Aşısının 3. Doz Klinik Çalışması Başladı

  Ankara Şehir Hastanesi’nde Turkovac-Coronovac 3’üncü doz klinik çalışmasını yürüten Ankara Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi Doç. Dr. İhsan Ateş, açıklamada bulundu. Ateş, çalışmaya 2 doz Sinovac aşısı yapılıp, 2’nci dozun üzerinden 90 gün geçen 18 ile 59 yaş arası gönüllülerin katılabileceğini söyledi. 

  Ateş, “Bu çalışmamız çift kör bir çalışma. Biz bu çalışmayla Sinovac ve Turkovac aşılarının 3’üncü doz rapel dozdaki etkinliklerini kıyaslayacağız. Çalışmaya 2 doz Sinovac aşısı yapılmış ve üzerinden 90 gün geçmiş gönüllüler dahil edilecek. Çalışmamız başladı ve bugün itibarıyla gönüllü sayımızda artış var. 222 gönüllü alınacak çalışmaya. Her bir kolda 111 gönüllü olacak. 18-59 yaş arasındaki gönüllüler dahil edilecek. Bunların 4 hafta ve 3 ay sonrasında etkinlikleri kıyaslanacak. Rapel dozda, Sinovac ne kadar etkili, erken ve geç dönemde aynı zamanda ne kadar etkili; sorularına yanıt arayacağız. 18-59 yaş grubunda olup Sinovac aşısından 90 gün geçen gönüllüleri Ankara Şehir Hastanesi Genel Hastane Aşı Birimi’ne davet ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler