TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerTurgut Özal Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

  Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yenimahalle Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana ilçe sakinlerinin yerinde sağlık hizmeti alabilmesi için inşa edilen Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan ve Aylin Yaman, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

  Yaşar,“Sağlığa verdiğimiz destekle örnek belediyeyiz”

  Turgut özal aile sağlığı merkezi hizmete açıldı
  Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hekimlerin, ailelere sağlıklı ve temiz bir ortamda hizmet sunması için ilçenin her mahallesine aile sağlığı merkezleri yapan Türkiye’nin ilk belediyeyiz. Aile sağlığı merkezleri çoğu yerde barakalarda, dairelerde hizmet veriyor. Biz bunu gördük ve ilçemizin her mahallesinde vatandaş sağlık hizmetine temiz bir ortamda ulaşsın diye aile sağlığı merkezi açtık. Türkiye’ye örnek olan bir belediyeyiz ve bundan büyük gurur duyuyorum” dedi.

  Turgut Özal sakinlerine Akademi müjdesi

  Turgut Özal Mahallesi, Yenimahalle’nin en genç mahallelerinden biridir diyerek sözlerini sürdüren Yaşar, “2009 yılında göreve geldiğimiz dönemde karşımızda bir tane yeşil alanı, asfaltı, kaldırımı, sosyal tesisi olmayan bir mahalle vardı. Ama bugün çok şükür yapılması gereken tüm hizmetleri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 12’nci ayın sonunda mahallemizde, Yenimahalle Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Akademisi’nin temelini atacağız ve Cumhuriyetin 100’üncü yılında ilçe sakinlerinin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

  Bingöl, “İyi ki insan odaklı belediyelerimiz var”

  Yenimahalle belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana ilçe sakinlerinin yerinde sağlık hizmeti alabilmesi için inşa edilen turgut özal aile sağlığı merkezi hizmete açıldı.
  Yenimahalle Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana ilçe sakinlerinin yerinde sağlık hizmeti alabilmesi için inşa edilen Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

  Açılış töreninde mahalle sakinlerine seslenen CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de “İyi ki sosyal demokrat ve insan odaklı belediyelerimiz var. Mevcut iktidarın bütçelerini kısmasına, açık bulmaya çalışmasına rağmen tüm belediyelerimiz vatandaşa dört dörtlük hizmet sunuyor.

  Turgut Özal Mahallesi’nin bugün bu hale gelmesinin mimarı belediye başkanımız Fethi Yaşar ve çalışma arkadaşlarıdır. Türkiye çok sıkıntılı ve sancılı bir süreçten geçiyor. Her türlü engellemelere ve olumsuzluklara rağmen, hep birlikte mücadele edeceğiz, çalışacağız ve Türkiye’yi dünyanın parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bu güzel tesisimizin Turgut Özal Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

  300 metrekare kapalı alan olarak konumlandırılan Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi’nde; 7 adet poliklinik muayene odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet aşı bebek-çocuk izlem odası, 1 adet gebe izlem odası, 1 adet emzirme odası, mutfak, çay ocağı ve tuvaletler bulunuyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler